بانکدار سابق بانک انگلیس، هیئت مدیره STRIPE

بانکدار سابق بانک انگلیس، هیئت مدیره STRIPE

مارک کارنی ، یکی از برجسته ترین بانکداران مرکزی، رسماً به شرکت پرداخت دیجیتال پیوست. Stripe در حال حاضر تمام راه حل های پرداخت ارز رمزنگاری شده را رها کرده است ، اما بنیانگذاران آن در مورد صنعت در حال ظهور مثبت هستند.

پس از هموار سازی راه برای نوآوری ارز دیجیتال در بانک انگلیس (BoE)، مارک کارنی رسماً به هیئت مدیره Stripe پیوست (شرکتی که متعهد به ساختن راه حل های تجاری جدید برای اینترنت است).

استریپ روز یکشنبه کارنی را به عنوان عضو هیئت مدیره معرفی کرد ، جایی که او به کریستا دیویس ، دایان گرین ، جاناتان چادویک ، سر مایکل موریتز و بنیانگذاران استریپ پاتریک و جان کاللیسون پیوست.

شرکت پرداخت دیجیتال ایالات متحده می گوید از “تجربه گسترده کارنی در زمینه سیستم های مالی جهانی و حاکمیت” بهره مند خواهد شد.

کارنی گفت: “ماهیت تجارت طی دهه گذشته تغییر کرده است.” Stripe در زمینه توانمندسازی این اقتصاد جدید دیجیتال ، ارائه راه حل های نوآورانه و انعطاف پذیر پرداخت جهانی به مشاغل بزرگ و کوچک ، در خط مقدم بوده است.

او ادامه داد: “من مشتاقانه منتظر حمایت از Stripe طی سالهای آینده هستم زیرا آنها زیرساخت های جهانی را ایجاد می كنند كه اینترنت را قادر می سازد موتور رشد اقتصادی قوی و فراگیر شود.”

بانکدار سابق بانک انگلیس، هیئت مدیره STRIPE

استریپ در سال 2011 تاسیس شد و به عنوان یک پلت فرم کامل پردازش پرداخت برای تجارت الکترونیکی و سایر اشکال تجارت آنلاین به بازار عرضه می شود.

این شرکت برای اولین بار در سال 2014 بیت کوین (BTC) را لمس کرد و قبل از آنکه پرداخت های BTC را در سال بعد انجام دهد . با این حال ، Stripe در نهایت عملکرد BTC را در سال 2018 بیش از هزینه های بالا و زمان تأیید کند کاهش می دهد.

در اکتبر 2019 ، استریپ همچنین پروژه Libra را که از طرف فیس بوک پشتیبانی می شود ، رها کرد ، که از آن زمان به Diem تغییر نام داده است.

اگرچه استریپ از پرداخت بیت کوین صرف نظر کرده است ، در حال حاضر ، جان کولیسون ، بنیانگذار موسسه ، نگرش مثبتی نسبت به آینده ارزهای رمزپایه ابراز کرده است ، به ویژه در بازارهای نوظهور که سیستم های پرداخت هنوز در حال تکامل هستند.

کارنی همچنین دیدگاه مطلوبی در مورد دارایی های دیجیتال ، به ویژه دارایی های مورد حمایت بانک های مرکزی ابراز داشته است.

در سمپوزیوم جکسون هول 2019 ، کارنی آینده ای را متصور شد که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC می تواند جایگزین دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی شود.

وی در آن زمان گفت: “این یک سوال باز است که آیا چنین ارز مصنوعی هژمونیک به بهترین شکل توسط بخش دولتی ارائه می شود ، شاید از طریق شبکه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی.”

کارنی تقریباً یک سال از سمت خود به عنوان فرماندار BoE برکنار شده است.

در دوره هفت ساله وی ، بانک مرکزی با عواقب اقتصادی Brexit و آغاز بیماری همه گیر ویروس کرونا مقابله کرد.

این مطلب صرفا ترجمه از سایت cointelegraph می‌باشد و ompfinex مسئولیتی در قبال آن ندارد.

1/5 - (1 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *