تحلیل بیتکوین

تحلیل بیت کوین و بررسی روند قیمت، امروز 28 اسفند

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، بیت کوین (BTC) روز شنبه 1.60 درصد کاهش یافت و بخش اندکی از رشد 9.14 درصدی روز جمعه را کاهش داد. به این ترتیب، این رمزارز دیروز را با قیمت 26,914 دلار به پایان رساند. با وجود روند نزولی اما BTC موفق شد برای اولین بار از ژوئن 2022 تا کنون از سقوط به زیر قیمت 26,000 دلار اجتناب کند.

گسترش بحران بانکی فراتر از مرزهای ایالات‌متحده

طبق تحلیل وبسایت اف‌ایکس امپایر، روز شنبه اخباری مبنی بر برگزاری جلسه بحران برای بحث در مورد آینده بانک کردیت سوییس (Credit Suisse Group AG) در کابینه سوییس منتشر شد. گزارش مذاکرات کابینه با گزارش‌هایی مبنی بر ورود بانک یوبی‌اس سوییس (UBS Bank) برای خرید کردیت سوییس همزمان شد.  

بانک یوبی‌اس سوییس به دولت سوییس پیشنهاد کرده که حدود 6 میلیارد دلار برای خرید این بانک بپردازد. این نشان می‌دهد که پیامدهای فروپاشی بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنچر به تدریج شروع به نمایان شدن می‌کند. بر اساس گزارش‌ها، دولت سوییس بانک‌ها را تحت فشار قرار داده تا قبل از بازگشایی بازار در روز دوشنبه، بر سر شرایط توافق کنند. همچنین، رویترز گزارش داد که «وارن بافت» درباره بحران بانکی با مقامات ارشد دولت آمریکا گفت وگو کرده‌است.

بیت‌کوین و بازار ارزهای دیجیتال نیز به این خبر واکنش نشان دادند، اگرچه روند نزولی بسیار کم بود و بیت‌کوین ویژگی‌های پناهگاه امن بودن خود را در این شرایط بیشتر نشان داد اما سهام بانک کردیت سوییس هفته گذشته 26.1 درصد سقوط کرد و ممکن است قربانی بعدی بحران بانکی باشد.

موضوعات تاثیرگذار بر معاملات امروز بازار کریپتو

سرمایه‌گذاران باید با دقت اخبار مربوط به  مذاکرات UBS و کردیت سوییس را دنبال کنند. عدم دستیابی به توافق می‌تواند منجر به سقوط کردیت سوییس شود که شوک شدیدی به بازارهای مالی جهانی وارد خواهد کرد.

بیت کوین و در مجموع، بازار ارزهای دیجیتال امروز در معرض آزمایش دیگری قرار خواهند گرفت. سرمایه‌گذاران ممکن است تا زمانی که بحران بانکی به پایان برسد، رمزارزها را به عنوان یک جایگزین مطمئن‌تر در نظر بگیرند. علاوه بر توجه به آخرین اخبار مربوط به کردیت سوئیس، سرمایه‌گذاران باید به‌روزرسانی‌های اخبار مربوط به بایننس، FTX و پرونده ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده را دنبال کنند.

بررسی روند قیمت بیت کوین

امروز صبح، قیمت بیت کوین با 0.77 درصد افزایش به 27,120 دلار رسید. شروع صعودی روز باعث شد که BTC از قیمت 26,916 دلار به بالاترین سطح 27,190 دلار رسیده و سپس اندکی کاهش یابد. این رمزارز درحال حاضر با 0.88 درصد کاهش نسبت به 24 ساعت گذشته به 27,224 دلار رسیده‌است.

در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل بیت کوین امروز را ملاحظه کنید:

تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین با بررسی تغییرات تکنیکال

بیت کوین برای هدف قرار دادن اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در 28,750 دلار باید از چرخش به زیر نقطه پیوت (Pivot) یعنی 27,027 دلاری خودداری کند. حرکت به سمت بالاترین قیمت روز شنبه 27,621 دلار نشان‌دهنده یک جلسه معاملاتی صعودی است. در صورت ادامه روند افزایش، BTC احتمالا دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در 28,101 دلار و مقاومت بعدی را در 28,500 دلار آزمایش می‌‎کند. تداوم صعود، سومین سطح مقاومت اصلی (R3) در 29,175 دلار را وارد بازی خواهد کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین در سناریوی نزولی

سقوط از نقطه پیوت، اولین سطح حمایت اصلی (S1) را با قیمت 26,434 دلار وارد بازی می‌کند. با این حال، بیت کوین برای پایان دادن به این سناریو باید از سقوط به زیر 25,000 دلار اجتناب کند. به این منظور، در دومین سطح حمایت اصلی (S2) یعنی 25,953 دلار باید روند نزولی محدود شود. سرمایه‌گذاران باید این احتمال را در نظر داشته‌باشند که ممکن است مذاکرات بین UBS و کردیت سوییس شکست بخورد و بنابراین باید با احتیاط تصمیم‌گیری کنند. در این صورت، رسیدن به سطح حمایت اصلی سوم (S3) در 24,879 دلار محتمل است.

تحلیل بیت کوین امروز

میانگین‌های متحرک نمایی (EMAs) و نمودار کندل استیک 4 ساعته‌ای که در زیر ارائه شده سیگنال صعودی ارائه می‌دهند. بیت کوین در حال حاضر بالاتر از میانگین متحرک نمایی 50 روزه یعنی 24,802 دلار قرار دارد. میانگین متحرک نمایی 50 روزه از میانگین متحرک نمایی 100 روزه دورتر شد و میانگین متحرک نمایی 100 روزه از میانگین متحرک نمایی 200 روزه فاصله گرفت که همه این موارد سیگنال‌های صعودی ارائه کردند.

دسترسی آسان: فروش تتر

اگر بیت کوین بتواند بالاتر از سطوح حمایت اصلی و میانگین متحرک نمایی 50 روزه باقی بماند، این امر از عبور قیمت از اولین سطح مقاومت اصلی و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت اصلی پشتیبانی خواهد کرد. با این حال، سقوط از اولین سطح حمایت، دومین سطح حمایت را در معرض دید قرار می‌دهد. شایان ذکر است که سقوط از میانگین متحرک نمایی 50 روزه یک سیگنال نزولی ارسال می‌کند.

جدیدترین تحلیل بیت کوین

پیش‌بینی شما از روند پادشاه بازار ارزهای دیجیتال در روزهای پایانی سال 1401 چیست؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

من مریم سیدان، کار خودم را از سال 92 به عنوان خبرنگار اقتصادی شروع کردم و الان محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *