زمستان کریپتو؛ نابودی بیش از 70 هزار میلیونر بیت کوین در سال 2022

در ابتدای سال 2022، تعداد آدرس‌های کیف پول میلیونرها به 99092 رسید. گزارشی در روز سه شنبه نشان داد که زمستان کریپتو بیش از 70000 میلیونر بیت کوین را در سال 2022 از بین برد. نوسانات اخیر که حوزه رمزارز در سال گذشته با آن درگیر بود، ضررهای قابل توجهی میلیونرهای این حوزه وارد کرد.  دارندگان شده است. بر اساس داده‌های وبسایت (Finbold) تا 2 ژانویه تعداد آدرس‌های میلیونرهای بیت کوین به 28007 مورد رسید که نشان دهنده افت حدود 71.73 درصدی یا 71085 آدرس نسبت به 2 ژانویه سال گذشته است. این در حالی است که در ابتدای سال گذشته، تعداد آدرس میلیونرها به 99092 رسیده‌بود.

در گزارش منتشر شده در این وبسایت آمده‌است: «ظهور بیت‌کوین و سایر رمزارزها در سال‌های اخیر، طبقه جدیدی از افراد ثروتمند را ایجاد کرد که بسیاری از آنها جزو اولین سرمایه‌گذاران در این دارایی بودند و ثروتمند شدند.

با این حال، سال گذشته شاهد رکود شدیدی در بازار بودیم، به طوری که ارزش بیت‌کوین به میزان قابل توجهی کاهش یافت و در نتیجه تاثیر مخربی بر ثروت بسیاری از دارندگان آن گذاشت.

قابل ذکر است که تا ژانویه 2023 بین 100 هزار تا 999 هزار دلار بیت‌کوین را در 13.47 میلیون آدرس نگه می‌دارند که نشان‌دهنده کاهش حدود 13.33 درصدی (سالانه) از 15.63 میلیون دلار است.

در این گزارش آمده‌است: «با ادامه کاهش قیمت بیت‌کوین، بسیاری از سرمایه‌گذاران شاهد کاهش قابل توجه دارایی‌های خود بوده‌اند. بنابراین، کاهش آدرس‌های میلیونرها نشان می‌دهد که بازار کریپتو تا چه حد نسبت به روند صعودی سال 2021 کاهش یافته است».

شایان ذکر است که کاهش تعداد میلیونرهای بیت‌کوین تنها به دلیل کاهش قیمت‌ها نیست. طبق این گزارش، با سقوط آزاد بیت‌کوین در هفته‌های اخیر، احتمال لیکوئید دارایی‌های دارندگان این رمزارز برای جلوگیری از زیان بیشتر افزایش یافته‌است. موسسات نیز با فروش بیش از 700 بیت کوین، به سمت لیکوئید پیش رفته‌اند. شرکت هوش تجاری آمریکایی مایکرواستراتژی (MicroStrategy) نمونه‌ای از آنها است.  

3.7/5 - (3 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

من مریم سیدان، کار خودم را از سال 92 به عنوان خبرنگار اقتصادی شروع کردم و الان محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم.

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *