تحلیل آنچین بیت کوین

تحلیل آنچین بیت کوین؛ آیا اکنون بهترین زمان خرید است؟

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی او ام پی فینکس، بیت کوین از ابتدای سال 2023 تا کنون 37 درصد افزایش یافته و به گفته تحلیلگران، داده‌های آنچین نشان می‌دهد که این می تواند بهترین موقعیت خرید باشد. قیمت بیت کوین در حال حاضر با 1.46 درصد کاهش به 22,746 دلار رسیده‌است که نشانگر یک جلسه معاملاتی نزولی است.

در 24 ژانویه، یک محقق و تحلیلگر فنی به نام (Game of Trades) شش معیار آنچین را برای 71000 دنبال کننده توییتر خود عنوان کرد.

توییتر بیت کوین

اولین معیار روند انباشت بیت‌کوین را برجسته کرده که مناطق انباشت سنگین را از نظر اندازه موجودی و تعداد کوین‌های خریداری شده نشان می‌دهد.

این تحلیلگر خاطرنشان کرد: «شرکت‌های بزرگ از زمان فروپاشی FTX در حالت انباشت عمیق بوده‌اند و افزود که در سال‌های 2018 و 2020 نیز انباشت مشابهی در پایین‌ترین قیمت‌ها اتفاق افتاد.»

شاخص رکود تعدیل‌شده (Entity Adjusted Dormancy)، معیاری برای اندازه‌گیری نسبت ارزش کل بیت کوین‌های موجود در چرخه بازار به واحدهایی است که برای یک سال دست‌نخورده باقی مانده‌اند.

هر زمان که این شاخص از ارزش بازار پیشی گرفت، می‌توان به این نتیجه رسید که بازار در تسلیم کامل قرار دارد و از نظر تاریخی منطقه خرید خوبی است.

به گفته گلس‌نود، این شاخص در سال 2022 به پایین‌ترین سطح خود رسیده‌است.

شاخص رکود تعدیل شده

ریسک ذخیره بیت‌کوین را می‌توان برای اندازه‌گیری اعتماد دارندگان بلندمدت نسبت به قیمت بیت‌کوین استفاده کرد. بر اساس داده‌های گلسنود، این نیز در پایان سال 2022 به پایین‌ترین سطح خود رسید.

قیمت واقعی بیت‌کوین (RP) ارزش تمام کوین‌های در گردش به قیمتی است که آخرین معاملات آن‌ها انجام شده‌است. به عبارت دیگر، تخمینی است که کل بازار چقدر برای سکه پرداخت کرده است. بر اساس اطلاعات Woo Charts، بیت کوین از زمان سقوط FTX در نوامبر تا 13 ژانویه کمتر از این سطح معامله می‌شود. در حال حاضر دقیقاً بالاتر از قیمت واقعی است که یک نشانه دیگر برای اثبات بهترین فرصت خرید دیگری است.

شاخص MVRV Z-Score دوره‌هایی را نشان می‌دهد که در آن بیت کوین پایین‌تر یا بالاتر از ارزش واقعی‌اش، قیمت‌گذاری شده‌است. هنگامی که معیار از منطقه بسیار کم ارزش خارج می‌شود، اغلب به عنوان پایان بازار نزولی در نظر گرفته می‎شود.

شاخص MVRV Z-Score

در نهایت، شاخص پوئل (Puell Multiple) به بررسی اصول سودآوری استخراج و تاثیر آن بر چرخه‌های بازار می‌پردازد. مقادیر پایین‌تر، همانطور که در حال حاضر هستند، نشان دهنده استرس ماینر و نشان‌دهنده فرصت‌های خرید بلندمدت است.

این تحلیلگر به این نتیجه رسید که این 6 معیار آنچین نشانگر این است که بهترین فرصت برای خرید بیت کوین است و افزود که معیارها همه در سطوحی مشابه با پایین‌ترین سطح چرخه بازار در سال های 2015، 2018 و 2020 هستند.

سلب مسئولیت: تلاش وبلاگ صرافی او‌ام‌پی فینکس ارائه محتوای مفید به کاربران و افزایش آگاهی مخاطب است و به هیچ عنوان توصیه مالی محسوب نمی‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

من مریم سیدان، کار خودم را از سال 92 به عنوان خبرنگار اقتصادی شروع کردم و الان محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *