قیمت کاردانو

قیمت کاردانو و تکرار روندی مشابه رویدادهای هاردفورک در گذشته

به گزارش کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، قیمت کاردانو طی 24 ساعت اخیر 7.13 درصد کاهش را تجربه کرده است.


در حال حاضر قیمت کاردانو (ADA) به محدوده 0.6049 دلار رسیده است که با این قیمت به رتبه ششم بازار رمزارزها بین بایننس کوین (BNB) و ریپل (XRP) قرار گرفته است.


اصلاح جزئی که روز گذشته در قیمت ADA دیده شد در پی حرکت صعودی 20 درصدی آن در روز قبلی صورت گرفت.


روند حرکتی اخیر در قیمت کاردانو الگویی مکرر را نشان می‌دهد که در تاریخچه قیمتی آن در مواقع نزدیک شدن به رویدادهای هاردفورک (Hard Fork) شکل می‌گیرد. تابه‌حال این اتفاق سه مرتبه در تاریخ کاردانو مشاهده شده است و به نظر می‌رسد هاردفورک قریب‌الوقوع آن با عنوان وسیل (Vasil) اثری مشابه نمونه‌های قبلی بر قیمت این رمزارز دارد.


البته، نکته قابل توجه این‌جا است که رویدادهای هاردفورک گذشته کاردانو حین یک بازار صعودی اتفاق افتاده‌اند، در حالی که هاردفورک وسیل در یک روند کاملاً نزولی صورت خواهد گرفت. معنای این مسئله می‌تواند این باشد که به‌جای ورود کاردانو به یک حرکت صعودی که در سه هاردفورک قبلی خود آن را تکرار کرده است، این بار ممکن است رمزارز ADA یک کف قوی و سکوی پرتاب برای خود تشکیل دهد.

نمودار قیمتی کاردانو
نمودار روزانه قیمت کاردانو از ابتدای سال 2022

با نگاه به نمودار روزانه، دیده می‌شود که قیمت کاردانو از میانگین متحرک 20 روزه خود (20 MA) بالاتر رفته و در حال تلاش برای آزمایش میانگین متحرک 50 روزه (50 MA) است. پیش از این، رسیدن قیمت به این میانگین متحرک با اصلاحی جزئی روبرو شد.


البته، در صورتی که ADA بتواند بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه خود بماند یک کف قوی پیش از رویداد هاردفورک وسیل برای خود ایجاد خواهد کرد و این اصلاح قیمتی یک نمونه سالم برای این رمزارز محسوب می‌شود.

سرمایه‌گذاران بهتر است هشیار باشند، زیرا قیمت کاردانو ممکن است پیش از صعود دوباره به محدوده 0.52 دلار برگردد.

منبع: CoinQuora

به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.