بزرگ ترین نهنگ اتریوم

بزرگ ترین نهنگ اتریوم و سود 1 میلیارد دلاری در کمتر از یک ماه

ارزش بزرگ‌ترین کیف پول ارز دیجیتال در شبکه اتریوم (ETH) طی سی روز اخیر و در پی صعودهای قیمتی این دارایی، نزدیک به 1 میلیارد دلار افزایش یافته است.


بر اساس گزارش پلتفرم آماری وِیل‌اِستَتس (Whalestats)، موجودی کیف پول بزرگ ترین نهنگ اتریوم که با نام ناروتو (Naruto) شناخته‌شده است، از 1.98 میلیارد دلار در تاریخ 15 جولای (24 تیر) با رشدی به میزان 50 درصد، به بیش از 2.96 میلیارد دلار در زمان نشر این خبر رسید.


طبق آمار وب‌سایت Etherscan.io تنها عامل موفقیت بزرگ ترین نهنگ اتریوم، فقط هولد کردن موجودی خود طی رشدهای اخیر این دارایی بوده است؛ این فرد در هفت ماه گذشته، حجم قابل توجهی به دارایی‌های خود اضافه نکرده است. مجموع دیگر دارایی‌های موجود در کیف پول این نهنگ کمتر از 670 دلار است.


در مدت زمانی که گفته شد، قیمت اتریوم از 1,287 دلار به 1,900 دلار در روز جاری رسیده که مطابق با میزان رشد سرمایه این نهنگ، نزدیک به 50 درصد افزایش داشته است.


هم‌اکنون، کیف پول ناروتو حاوی 1,490,000 واحد اتریوم به ارزش تقریبی 2.85 میلیارد دلار است.

کیف پول بزرگترین نهنگ اتریوم
ارزش موجودی کیف پول بزرگترین نهنگ اتریوم – Whalestats

برترین پلتفرم قراردادهای هوشمند روز یکشنبه دو مرتبه موفق به عبور از سطح 2,000 دلاری شد که این سطح برای قیمت اتریوم آخرین بار در اواسط ماه می (اواخر اردیبهشت) دیده شده بود.


ویل‌استتس در ادامه گزارش خود اظهار کرد عملکرد اکثریت 100 نهنگ برتر اتریوم نیز محافظه‌کارانه بوده است.


اما طی 24 ساعت اخیر، رَپد بیت کوین (WBTC) و اتریوم (ETH) جزء برترین دارایی‌ها با بیشترین حجم خرید بوده‌اند و پس از آن‌ها، چهار استیبل کوین از این حیث در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

بیشترین حجم خرید ارزهای دیجیتال
بیشترین حجم خرید ارزهای دیجیتال – Whalestats

نهنگ در ارز دیجیتال چیست؟

نهنگ در دنیای ارزهای دیجیتال به نهاد یا شخصی گفته می‌شود که مالک مقدار زیای از یک رمزارز است، به گونه‌ای که خرید فروش دارایی‌های وی در قیمت آن دارایی تاثیرگذار خواهد بود.

منبع: DAILYHODL

3.5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *