بایننس و هیوبی در صدد بازیابی 2.5 میلیون دلار هک شده

بایننس و هیوبی در صدد بازیابی 2.5 میلیون دلار هک شده

محقق بلاکچین «ZachXBT» اظهار داشت که هکرها در آخر هفته 64 میلیون دلار جابه جا کرده‌اند!

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس (Binance) در توییتی اعلام کرد که هکرها سعی کرده‌اند از طریق صرافی هیوبی (Huobi) پولشویی کنند. پس از اینکه بایننس متوجه این موضوع شد، با هیوبی در مسدود کردن و بازیابی ارزهای دیجیتال سپرده شده توسط هکرها تماس گرفت و به آن‌ها کمک کرد.

به گفته ژائو، این دو صرافی در مجموع 121 میلیون بیت کوین را بازیابی کرده‌اند که در تاریخ نگارش این مطلب ارزش آن حدود 2.5 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

مطالب بیشتر: قیمت بیت کوین

پیش از اینکه بایننس و هیوبی از این اتفاق مطلع شوند، محقق بلاکچین «ZachXBT» اظهار داشت که هکرها 41000 اتر به ارزش 64 میلیون دلار (در تاریخ نگارش این مطلب) را در هفته اخیر جا به جا کرده‌اند. طبق گفته‌های این محقق بلاکچین، هکرها پس از انتقال وجوه، ارزهای دیجیتال به سرقت رفته را در سه صرافی مختلف ادغام و سپرده گذاری کردند؛ با این حال، هیچ اسمی از این سه صرافی برده نشد.

مطالب بیشتر: بلاکچین چیست؟

در 24 ژوئن 2022، تیم توسعه دهنده هارمونی این هکرها را شناسایی کرده و گزارش داد که در مجموع 100 میلیون دلار سرمایه به خطر افتاده است. این حمله نگرانی‌هایی که قبلاً توسط اعضای جامعه برخی از کیف پول‌های چند امضایی (Mutisig) در خصوص پل هورایزن (Horizon bridge) مطرح شده بود را تشدید کرد.

یک هفته بعد در تاریخ 30 ژوئن لازاروس (Lazarus) که یک گروه هکری در کره شمالی هستند، به عنوان مظنون این هک 100 میلیون دلاری شناسایی شدند. شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین الیپتیک (Elliptic) در این خصوص اظهار نظر کرد که روش انجام این هک بسیار مشابه سایر حملات گروه لازاروس بوده است.

مطالب بیشتر: ارز موباکس   

به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *