تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال بیت کوین و آلت کوین‌ ها

بررسی و تحلیل تکنیکال رمزارز برتر بازار، معامله شدن آن پایین‌تر از سطح حمایتی 21,000 دلار را نشان می‌دهد که در پی عدم موفقیت در حفظ 22,500 دلار و شروع یک حرکت نزولی جدید صورت گرفت. هم اکنون بیت کوین در محدوده 20,500 دلاری و با 3 درصد کاهش نسبت به روز گذشته در حال معامله است؛ اما به‌طور کل، عملکرد بیت کوین طی هفته اخیر با 6 درصد رشد همراه بوده است.


به‌طور مشابه، اکثر آلت کوین‌ها در نمودارهای خود رشدهایی را به نمایش گذاشتند. اتریوم کمی پایین‌تر از سطح 1,200 دلار معامله می‌شود و ریپل به محدوده 0.32 دلار نزدیک شده است. کاردانو هم در تلاش است تا سطح حمایتی 0.45 دلار را حفظ کند.

ارزش بازار رمزارزها
ارزش بازار ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین پس از تلاش ناموفق خود برای حفظ سطح 22,000 دلاری، حرکت نزولی تازه‌ای را آغاز کرد و حتی پایین‌تر از 21,000 دلار و به سطح حمایتی 20,500 دلار رسید. مهم‌ترین حمایت بعدی برای بیت کوین در ناحیه 20,000 دلاری قرار دارد که در صورت ادامه کاهش‌ها پایین‌تر از این ناحیه، 19،500 دلار حمایت مهم بعدی برای بیت کوین خواهد بود.


اما در صورت تشکیل یک حرکت صعودی، بیت کوین مقاوت پیش روی خود را نزدیک به 21,200 دلار می‌بیند. ناحیه صعودی برای این رمزارز در محدوده 20،000 دلار قرار دارد و معامله بیت کوین بالاتر از این سطح، یک حرکت صعودی یکنواخت را برای آن رقم خواهد زد.

تحلیل تکنیکال اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم مشاهده شد که آلت کوین شماره یک بازار نتوانست مقاومت 1,250 دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد و مجدداً با کاهش روبرو شد. اتریوم پایین‌تر از حمایت 1,200 دلاری معامله شد و با آزمایش سطح 1,150 دلار، اکنون در معرض خطر ادامه روند نزولی است.

این رمزارز با 3 درصد کاهش نسبت به روز گذشته، میانگین رشد خود در هفته اخیر را به 7 درصد رساند. سطح حمایتی مهم بعدی برای اتریوم نزدیک به 1,120 دلار است که در صورت ادامه کاهش‌ها، ممکن است به حمایت 1,050 دلاری برسد.


اما در صورت افزایش قیمت، اتریوم با سطح مقاومتی 1,200 دلار مواجه خواهد شد. مقاومت اصلی این ارز در ناحیه 1,250 دلار وجود دارد که در صورت عبور از آن، یک حرکت صعودی قابل توجه برای اتریوم رقم خواهد خورد.

تحلیل تکنیکال ADA، BNB، SOL، DOGE و XRP

کاردانو هم موفق به عبور از مقاومت 0.50 دلاری نشد و با یک اصلاح، هم اکنون نزدیک به محدوده حمایتی 0.45 دلاری معامله می‌شود. ادامه کاهش‌ها ممکن است قیمت ADA را به‌سمت 0.42 دلار هدایت کنند.


ارز بومی شبکه بایننس، BNB، کمی پایین‌تر از 235 دلار در بازارها معامله شد و حالا، در محدوده 230 دلاری روندی خنثی را در پیش گرفته که ممکن است تا 225 دلار نیز کاهش پیدا کند. در این صورت، حمایت مهم بعدی برای آن 220 دلار خواهد بود.


سولانا (SOL) نیز با 4 درصد کاهش نسبت به روز گذشته، نزدیک به 35 دلار در حال معامله است. اگر این سطح با شکست مواجه شود، این احتمال وجود دارد که قیمت سولانا به 32 دلار برسد.


دوج کوین با بازگشت از سطح 0.070 دلاری خود، حالا به یک ثبات قیمتی نزدیک به 0.065 دلار رسیده است. اگر کندل روزانه این رمزارز پایین‌تر از سطح مذکور بسته شود، قیمت دوج کوین ممکن است بیش از پیش کاهش پیدا کند.


ارز دیجیتال ریپل (XRP) نیز، در حال دست و پنجه نرم کردن با سطح مقاومتی 0.35 دلار بود که موفقیت‌آمیز واقع نشد و اکنون اصلاح این رمزارز در ناحیه 0.32 دلار به تثبیت رسیده است. در صورت ادامه ریزش، 0.305 دلار سطح قیمتی بعدی برای ریپل خواهد بود.

وضعیت بازار برای دیگر آلت کوین ها

تحلیل تکنیکال در اکثر آلت کوین‌ها نظیر پولکادات، LEO، شیبا اینو، FTT، متیک، کرونوس، اتریوم کلاسیک، بیت کوین کش، وی چین و اِیپ کوین، نوسانات در یک محدوده مشخص و به‌طور کل یک روند خنثی را نشان می‌دهد.


به‌طور کل، بیت کوین با اصلاح رشدهای خود پایین‌تر از سطح حمایتی 21,200 دلار در بازار معامله شد که درصورت از دست دادن حمایت 19,500 دلاری، یک روند نزولی جدید در روزهای آینده برای آن و متعاقباً بازار ارزهای دیجیتال به‌وجود خواهد آمد.

منبع: CryptoNews

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *