سختی استخراج بیت کوین

سختی استخراج بیت کوین به بالاترین حد خود رسید

سختی استخراج بیت کوین (Bitcoin Mining Difficulty) طبق آمار BTC.com در روز چهارشنبه با رشد 3.45 درصدی به یک سقف تاریخی (ATH) جدید رسید.


مشاهده آمار نشان می‌دهد سختی استخراج بیت کوین 32.05 تریلیون برآورد شده و در ارتفاع بلوکی 753,984 اتفاق افتاده است.

سطح سختی استخراج هر دو هفته تغییر پیدا می‌کند و از تاریخ 4 آگوست (13 مرداد) تا کنون روندی افزایش داشته است. سقف قبلی سختی استخراج بیت کوین 31.25 تریلیون در 11 می (21 اردیبهشت) بوده است.


سختی استخراج بیت کوین به میزان سختی فعالیت یک ماینر در تایید تراکنش‌های یک بلوک و افزودن آن به بلاک چین اشاره دارد و تغییرات سختی استخراج، همبستگی زیادی با تغییرات میزان هش ریت (Hash Rate) شبکه دارد. هش ریت میزان نیروی محاسباتی موجود در شبکه در عملیات استخراج است.


میانگین هفتگی هش ریت بیت کوین روز سه‌شنبه به 232.1 اگزاهش بر ثانیه (EH/s) رسید و از سطح 222.7 اگزاهش در 31 آگوست (9 شهریور) فراتر رفت.

هش ریت بیت کوین در بازه هفتگی
هش ریت بیت کوین در بازه هفتگی – Glassnode


با توجه به فشارهای فعلی بر قیمت بیت کوین در پی انتشار آمار بالای شاخص بهای مصرف‌کننده (CPI) در ایالات متحده و پیش‌بینی‌ها مبنی بر تشکیل کف قیمتی در 10,000 دلار، سطح درآمدزایی و سودآوری ماینرهای بیت کوین کاهش یافت.


بر اساس داده‌های کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، قیمت بیت کوین در حال حاضر 20.153 دلار است و نسبت به 24 ساعت گذشته نزدیک به 10 درصد کاهش پیدا کرده است.

سختی شبکه چیست؟

سختی شبکه یا سختی استخراج بیت کوین میزان سختی انجام عملیات برای ماینر است تا یک بلوک را استخراج کند و یا به بیان دیگر، هش مورد نظر را پیدا کند.

منبع: Yahoo! Finance

به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و سه سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *