ارز دیجیتال بیت کوین با آغاز هفته معاملاتی و پیرو اخبار و حواشی مربوط به افزایش نرخ بهره توسط بانک فدرال رزرو امریکا، با از دست دادن حمایت 20000 هزار دلاری، وارد محدوده 19000-18000 دلار شد. در این حالت سناریوهای ممکن برای ادامه روند بیت کوین به چه صورت است؟

تحلیل بیت کوین در تاریخ 28 شهریور

تحلیل بیت کوین در هفته گذشته

بیت کوین طی هفته گذشته، با ریزش از محدوده 22500 دلار تا 19300 دلار، کاهش 15 درصدی را تجربه کرد و با آغاز هفته معاملاتی در روز دوشنبه 19 سپتامبر (28 شهریور) و کاهش قیمتی 8 درصدی دیگر، به محدوده حمایتی 18500 دلار رسید.

در پی انتشار اخبار مربوط به افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات متحده، با شروع هفته معاملاتی، نمودار بیت کوین محدوده 19300 دلار را نیز از دست داد و به سطح 18500 دلار رسید.

همانطور که در واچ لیست 21 شهریور توضیح داده شد، سطح 18500 دلار یک محدوده حمایتی بسیار مهم برای بیت‌کوین می‌باشد و احتمال بازگشت قیمت بیت کوین از این محدوده وجود دارد.

” سناریو صعودی ” تحلیل بیت کوین در تاریخ 28 شهریور

تحلیل بیت کوین در تاریخ 28 شهریور

در صورت برگشت قیمت بیت کوین از محدوده 18500 دلار، احتمال رشد قیمت به ترتیب تا سطوح 19300 دلار و 20000 دلار وجود دارد. با شکست قدرتمند و معتبر مقاومت 20000 دلاری نیز، ادامه رشد تا سطح 22500 دلار برای رمزارز بیت کوین امکان پذیر خواهد بود.

” سناریو نزولی ” تحلیل بیت کوین در تاریخ 28 شهریور

در صورت شکسته شدن حمایت 18500 دلار در نمودار قیمت بیت کوین، روند ریزشی این رمزارز تا سطح 17600 ادامه‌دار خواهد بود.

بسیاری از تحلیلگران پیرو اخبار و حواشی مبنی بر تصمیمات جدید فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره، این سناریو را سناریو محتمل‌تری برای تحلیل تکنیکال بیت کوین می‌دانند. داده های درون شبکه نیز نشان می‌دهند که جریان ورودی بیت کوین به صرافی‌ها افزایش یافته که می‌تواند نشانه‌ای بر افزایش احتمالی فشار فروش باشد.

اما تمامی این تحلیل‌ها پس از واکنش بیت کوین نسبت به سطح 18500 دلار به طور دقیق‌تر مشخص خواهد شد.

اما کدام یک از این سناریوها برای تحلیل تکنیکال نمودار بیت کوین طی هفته‌های آتی محتمل‌تر است؟

همانطور که می‌دانید بازار ارزهای دیجیتال به میزان بسیار زیادی از اخبار و اتفاقات روز دنیا تاثیر می‌پذیرد. انتشار اخبار اقتصادی در سطح کلان همچون نرخ بهره بانک های مرکزی مطرح در سطح جهان همانند فدرال رزرو آمریکا، تاثیر به سزایی در بازارهای مالی مخصوصا بازار ارزهای دیجیتال دارند.

چهاشنبه پیش‌رو (30 شهریور) بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره سه ماهه سوم سال 2022 را برآورد خواهد کرد. در صورتی که فدرال رزرو نرخ بهره را بیش از مقدار پیش‌بینی شده اعلام کند، بازارهای مالی، بیت کوین و ارزهای دیجیتال کاهش قیمت دیگری را تجربه خواهند کرد.

بنابراین می‌بایست در معاملات خود، استراتژی‌های مشخصی برای سناریوهای متفاوت نمودار قیمتی بیت کوین داشته باشید.

طبق تحلیل بیت کوین در تاریخ 28 شهریور، چگونه می‌توان معاملات خرید و فروش را مدیریت کرد؟

ریزش 8 درصدی بیت کوین در نخستین روز معاملاتی نشان دهنده این است که معامله‌گران پیرامون احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و ریزش قیمت در بازار ارزهای دیجیتال، از پوزیشن های خرید خارج شده‌اند.

تحلیل بیت کوین در تاریخ 28 شهریور – سناریو صعودی

سناریو صعودی در تحلیل بیت کوین

در صورت بازگشت قیمت از سطح حمایتی 18500 دلار و مشاهده کندل‌های قدرتمند صعودی، می‌توان با بررسی سایر جوانب وارد معاملات خرید شد. به این ترتیب می‌توان در مسیر رسیدن قیمت بیت کوین به مقاومت پیش رو که محدوده 20000 دلار است، به کسب سود از این نوسان رو به بالا در نمودار قیمت بیت کوین پرداخت.

تحلیل بیت کوین در تاریخ 28 شهریور – سناریو نزولی

سناریو نزولی در تحلیل بیت کوین

اگر در بازارهای دوطرفه (بازار فیوچرز) فعالیت می‌کنید، می‌توانید با شکسته شدن حمایت 18500 دلار و پولبک به آن وارد معاملات فروش شوید و به کسب سود از ریزش قیمت بیت کوین تا سطوح حمایتی بعدی (17600 دلار) بپردازید.

اگر در بازارهای یک طرفه فعالیت می‌کنید و معاملات شما از نوع معاملات اسپات است، بهتر است تا پایان روند ریزشی فعلی منتظر بمانید و در سطوح حمایت پیش‌رو و با بررسی سایر جوانب و تایید شدن پایان ریزش، وارد معاملات خرید شوید و از این طریق به کسب سود از رشد قیمت بیت کوین تا سطوح مقاومتی آن بپردازید.

با مراجعه به مطلب واچ لیست 28 شهریور نیز می‌توانید، تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)، ریپل (XRP)، ایاس (EOS)، تزوس (XTZ) و چین لینک (LINK) را مشاهده کنید.

جمع‌بندی

ارز دیجیتال بیت کوین با آغاز هفته معاملاتی در روز دوشنبه 28 شهریور، به زیر محدوده حمایتی 20000 دلار سقوط کرد و هم اکنون در زیر میانگین متحرک 200 هفتگی خود قرار دارد. این میانگین متحرک سطحی مهم برای نمودار بیت کوین بوده و می‌تواند به عنوان خط روندی معتبر برای آن عمل کند.

عامل مهم دیگری که روند نمودار بیت کوین را دستخوش تغییر خواهد کرد، نرخ بهره بانک مرکزی فدرال رزرو خواهد بود. در صورتی که بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را بیش از مقدار پیش بینی شده اعلام کند، بازار ارزهای دیجیتال ریزشی دوباره را تجربه خواهد کرد.

منبع: تیم تولید محتوا ompfinex.com

نرخ بهره فدرال رزرو چیست و چه تاثیری بر بازار دارد؟

نرخ بهره یکی از داده‌های اقتصادی در سطح کلان است و منظور نرخ بهره‌ای است که در ازای سپرده‌گذاری در بانک به افراد تعلق می‌گیرد.
افزایش نرخ بهره باعث می‌شود تا افراد تمایل بیشتری برای قرار دادن سرمایه خود در بانک‌ها پیدا کنند و همین موضوع می‌تواند باعث ریزش بازارهای مالی از جمله بازار سهام و بازار ارزهای دیجیتال شود.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

الهه برات‌زاده متولد ۱۳۷۶ در مشهد، فارغ التحصیل اقتصاد از دانشگاه فردوسی و سه ساله که در حیطه تحلیل، ترید و آموزش بازارهای مالی فعالیت می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *