تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین 22 اسفند؛ صعود به 23000 دلار در بحبوحه سقوط سیلیکون ولی

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، بیت‌کوین (BTC) امروز صبح روندی صعودی را در پیش گرفت و اخبار مربوط به بانک سیلیکون ولی و بازگشت همبستگی USDC با دلار، از صعود این رمزارز پشتیبانی کرد.

در معاملات صبح روز گذشته، قیمت بیت کوین پس از رنج زدن در یک منطقه محدود، در معاملات بعدازظهر به پایین‌ترین سطح یعنی 20,357 دلار سقوط کرد. سپس در ساعت پایانی با فاصله گرفتن از اولین سطح حمایت اصلی (S1) در 19,998 دلار، به بالاترین سطح 22,193 دلار رسید. بیت کوین در نهایت موفق شد از اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در 20,924 دلار و دومین سطح مقاومت اصلی (R2) با 21,320 دلار عبور کند و روز را با قیمت 22,083 دلار به پایان برساند.

پادکست تحلیل بیت کوین

تاثیر تصمیم رگولاتورها روی صعود بازار کریپتو ‌

طبق تحلیل وبسایت اف‌ایکس امپایر، روز یکشنبه موضوع ورشکستگی بانک سیلیکون ولی همچنان در راس اخبار بازار باقی ماند. در معاملات بعد از ظهر، رگولاتورهای ایالات‌متحده اعلام کردند که همه مشتریان از روز دوشنبه به سپرده‌های خود دسترسی خواهند داشت. فدرال رزرو نیز از یک برنامه جدید تامین مالی برای موسسات سپرده‌گذاری سخن گفت که همه این موارد زمینه را برای سبزپوش شدن بازار کریپتو فراهم کرد. البته در روز یکشنبه، رگولاتورها سیگنیچر بنک (Signature Bank) را که با مشکلی مشابه سیلیکون ولی مواجه بود، تعطیل کردند. شایان ذکر است که USDC نیز از این رالی صعودی پشتیبانی کرد و پیوند مجدد این استیبل کوین با دلار در حال ایجاد است.

پیش‌بینی روند بازار ارزهای دیجیتال در روز آینده

انتظار می‌رود که بازار به اخبار مربوط به بازگشت دارایی سپرده‌گذاران بانک سیلیکون ولی و رسیدگی به بحران مربوط به این بانک و بخش‌های دیگر واکنش نشان دهد. با این حال، بازارها باید با دقت اخبار مربوط به مشکلات بایننس و FTX و همچنین اخبار مربوط به پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و ریپل را زیر نظر داشته‌باشند.

هیچ شاخص اقتصادی برای تاثیرگذاری روی روند معاملات امروز وجود ندارد؛ بنابراین، قبل از گزارش CPI ایالات‌متحده که قرار است روز سه شنبه منتشر شود، شاخص نزدک کامپوزیت سرمایه‌گذاران را هدایت خواهد کرد. در همین راستا و در پاسخ به اخبار بانک سیلیکون ولی، نزدک امروز صبح 133.25 واحد افزایش یافت.

روند شاخص نزدک

بررسی روند قیمت بیت‌کوین

امروز صبح، بیت کوین با 1.51 درصد افزایش به 22,417 دلار رسید. شروع صعودی روز باعث شد که این رمزارز قبل از کاهش، دوباره به بالاترین سطح اولیه 22,698 دلار برسد. پادشاه بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر با 9.37 درصد افزایش نسبت به 24 ساعت گذشته به 22,472 دلار رسیده‌است.

روند قیمت بیت کوین

تحلیل بیت‌کوین با بررسی تغییرات تکنیکال

بیت کوین برای اینکه بتواند دوباره سطح مقاومت اصلی اول (R1) را در 22,732 دلار هدف قرار دهد، نباید به زیر نقطه پیوت (pivot) یعنی 21,544 دلار برسد. لازم به ذکر است که حرکت به سمت بالاترین قیمت صبحگاهی یعنی 22,698 دلار نشان‌دهنده تداوم روند صعودی است. با این حال، اخبار حوزه ارزهای دیجیتال باید برای ادامه این روند صعودی مساعد باشند. در صورت تداوم روند افزایشی، این رمزارز احتمالاً دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در 23,380 دلار آزمایش خواهد کرد.

تحلیل بیت کوین در سناریوی نزولی

سقوط از نقطه پیوت، اولین سطح حمایت اصلی (S1) را با قیمت 20,896 دلار وارد بازی خواهد کرد. بیت کوین برای پایان دادن به سناریوی نزولی باید از سقوط به زیر 20,000 دلار و دومین سطح حمایت اصلی (S2) در 19,708 دلار اجتناب کند. در غیر این‌صورت، سطح حمایت اصلی سوم (S3) در  17,872 دلار وارد بازی خواهد شد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

میانگین‌های متحرک نمایی (EMAs) و نمودار کندل استیک 4 ساعته‌ای که در زیر ارائه شده، یک سیگنال صعودی ارائه می‌دهد. در حال حاضر بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک نمایی 200 روزه یعنی 22,322 دلار قرار دارد. میانگین متحرک نمایی 50 روزه به سمت میانگین متحرک نمایی 200 روزه کاهش یافت و میانگین متحرک نمایی 100 روزه به میانگین متحرک نمایی 200 روزه نزدیک شد که همه این موارد سیگنال‌های صعودی را ارائه کرد.

اگر این رمزارز بتواند بالاتر از میانگین متحرک نمایی 200 روزه یعنی 22,322 دلار باقی بماند، این امر از رسیدن بیت کوین به اولین سطح مقاومت پشتیبانی می‌کند و باعث می‌شود گاوها قیمت را به سمت دومین سطح مقاومتی هدایت کنند. با این حال، کاهش قیمت از میانگین متحرک نمایی 200 و 100 روزه، قیمت‌هایی در سطح میانگین متحرک نمایی 50 روزه را در معرض دید قرار می دهد. شایان ذکر است که سقوط از میانگین متحرک نمایی 50 روزه یک سیگنال نزولی ارائه می‌کند.

تحلیل بیت کوین با استفاده از EMA

با توجه به روند صعودی چشمگیر بیت کوین و سیگنال‌های صعودی که تحلیل‌ها ارائه می‌دهند، پیش‌بینی شما از روند این رمزارز چیست؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب مسئولیت
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

من مریم سیدان، کار خودم را از سال 92 به عنوان خبرنگار اقتصادی شروع کردم و الان محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *