دامیننس بیت کوین

دامیننس بیت کوین به بالاترین حد خود در 7 ماه اخیر رسید

با رسیدن بیت کوین به سطح 29,000 دلاری خود، روزی دیگر در روند شکست آن برای رسیدن به مرز 30,000 دلار رقم خورد. گرچه با بالا رفتن دامیننس بیت کوین (سلطه بیت کوین در برابر دیگر رمزارزها)، آلت کوین‌ها روزهای سخت‌تری را سپری می‌کنند و در تمامی نمودارهای آن‌ها ضررهای سنگینی به چشم می‌خورد. اتریوم پایین‌تر از سطح 1,900 دلاری تقلا می‌کند و کاردانو نیز به زیر 0.5 دلار سقوط کرد.


روزهای اخیر برای بیت کوین به هر شکلی که ممکن بود جهت ایجاد یک حرکت صعودی غیرممکن شد و با تلاش‌های فراوان برای رسیدن، نزدیک شدن و حتی کمی بالاتر قرار گرفتن از 30,000 دلار با واکنش خرس‌های بازار (فروشندگان) مواجه شد و بیشتر به سمت پایین کشانده شد.


این اتفاق در هفته اخیر سه مرتبه تکرار شد که اولین دفعه بیت کوین پایین‌تر 29,000 دلار بازگشت داشت. این اتفاق به‌طور مشابه در روزهای 23 و 24 می (2 و 3 خرداد) نیز برای این رمزارز رقم خورد.


اما روز گذشته بیت کوین با جهشی 2,000 دلاری توانست 30,000 دلار را لمس کند، اما این حرکت هم به‌سرعت خنثی شد و پایین‌تر از آن قرار گرفت و هم اکنون، بیت کوین در تلاش است تا قیمت خود را بالاتر از 29,000 دلار حفظ کند.


در حالی که دامیننس بیت کوین بالاتر از 45 درصد قرار گرفته است، ارزش بازار آن با کاهشی به میزان 560 میلیون دلار مواجه شد. این نرخ از سلطه بیت کوین آخرین بار در اکتبر سال 2021 (مهر-آبان 1400) در بازار مشاهده شد.

نمودار بیت کوین در ده روز اخیر
نمودار قیمتی بیت کوین در ده روز اخیر

دامیننس بیت کوین و بازار تمام قرمز آلت کوین‌ها

همان‌طور که گفته شد، آلت کوین‌ها شرایط بدتری را نسبت به بیت کوین سپری می‌کنند. اتریوم در صدر این لیست با کاهش 6 درصدی در میانگن روزانه قرار دارد که در نتیجه آن، هم‌ اکنون دومین رمزارز برتر بازار زیر 1,900 دلار قیمت دارد. این در حالی که چند روز پیش نزدیک به 2,100 دلار در صرافی‌ها معامله می‌شد.


قیمت توکن صرافی بایننس (BNB) نیز نسبت به 24 ساعت گذشته با بیش از 5 درصد کاهش در محدوده 310 دلاری قرار گرفت. در این بین، ریپل (XRP)، کاردانو (ADA)، پولکادات (DOT)، دوج کوین (DOGE)، شیبا اینو (SHIB) و لایت کوین (LTC) نیز با کاهشی مشابه مواجه شده‌اند.


اما سولانا (SOL) و آوالانچ (AVAX) متحمل ضررهای بیشتری شدند و به ترتیب با 9.5 و 14 درصد کاهش در محدوده‌های قیمتی 44 و 24 دلار معامله می‌شوند.


قابل ذکر است که آلت کوین‌هایی که ارزش بازار آن‌ها در گروه متوسط یا پایین دسته‌بندی شده است، روندی مشابه را طی کرده‌اند.


جای تعجبی ندارد که بالارفتن دامیننس بیت کوین در شرایط وخیم بازار، ارزش کل بازار رمزارزها را با میانگین 60 میلیارد دلار کاهش به‌صورت روزانه به رقم فعلی 1.250 تریلیون دلار رسانده است.

بازار قرمزتر از همیشه رمزارزها
بازار قرمزتر از همیشه رمزارزها

منبع: CryptoPotato

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *