تحلیل بیت کوین امروز ۱۹ فوریه؛ نشانه‌های مثبت در بازار

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، بیت‌کوین روز شنبه را با یک روند تقریباً ثابت سپری کرد. اما با تثبیت یک رالی صعودی ۴.۴۸ درصدی روز جمعه را به پایان رساند. با وجود روند صعودی چند روزه، قیمت بیت‌‌کوین نتوانست سطح مقاومتی ۲۵ هزار دلار را رد کند و دوباره به سطح ۲۴,۴۵۰ دلار سقوط کرد. در ادامه به تحلیل بیت‌ کوین و بررسی بیشتر وضعیت فعلی این ارز دیجیتال می‌پردازیم.

پادکست تحلیل بیت‌ کوین ۱۹ فوریه

کاهش ریسک نظارتی و حمایت از قیمت بیت کوین در سطح فعلی

دیروز روند آرامی برای بازار ارزهای دیجیتال حاکم بود و بازار بدون هیچ رویداد خاصی که بر تصمیم سرمایه‌گذاران تأثیر بگذارد، رقم خورد. به دنبال اقدامات SEC علیه استیکینگ ارزهای دیجیتال و استیبل‌کوین‌ها، افزایش نظارت قانون‌گذاران آمریکا بر فعالیت SEC، روند صعودی اواسط هفته را به همراه داشت.

درحالی‌که کاهش احساسات ناشی از ریسک نظارتی و اقدامات فدرال رزرو راه شاهد بوده‌ایم، احتمال افزایش یک مسیر تهاجمی‌تر در نرخ بهره فدرال رزرو همچنان یک باد مخالف برای بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.

اگرچه باید یک شرایط وخیم کلان اقتصادی به وجود آید که بر احساسات مثبت فعلی سرمایه‌گذاران کریپتو تأثیر بگذارد؛ آخرین گزارش از آمارهای آمریکا هرگونه ترس فوری از رکود اقتصادی این کشور را از بین برده است.

درحالی‌که گفت و گوی SEC و قانون‌گذاران آمریکا همچنان به‌عنوان نقطه کانونی اخبار ارزهای دیجیتال باقی خواهد ماند. سرمایه‌گذاران باید سایر اخبار ارزهای دیجیتال مرتبط با بایننس، FTX و غیره را نیز رصد کنند. همچنین، چشم‌انداز اقتصادی آمریکا و سیاست‌های پولی فدرال رزرو را نیز در نظر داشته باشند.

تحلیل بیت‌کوین

تحلیل بیت کوین؛ نشانه‌های مثبت در شاخص ترس و طمع بیت کوین

امروز شاخص ترس و طمع بیت کوین در سطح ۶۰ و در منطقه طمع (Greed) ثابت ماند. کاهش تنش‌های نظارتی و صحبت‌های قانون‌گذاران آمریکا، این هفته شاخص را به منطقه طمع بازگرداند. طبق تحلیل وبسایت اف ایکس امپایر، کارشناسان انتظار دارند که کاهش بیشتر ریسک نظارتی بر ترس ناشی از اقدامات فدرال رزرو غلبه کند و همچنان احساسات معامله‌گران را مثبت نگه دارد. با این‌ حال، درجه بالایی از عدم‌ قطعیت نظارتی در آمریکا وجود دارد که همچنان ممکن است بر دیدگاه خریداران تأثیر بگذارد.

تحلیل بیت‌کوین
قیمت بیت‌کوین در نمودار یک ساعته

پس از بازگشت شاخص ترس و طمع به منطقه طمع، سطح شاخص باید از محدوده خنثی فاصله بگیرد تا از شکست سطح ۲۵ هزاردلاری بیت کوین و رشد به سمت ۳۰ هزار دلار حمایت کند. از سوی دیگر، بازگشت شاخص ترس و طمع به منطقه ترس می‌تواند نشان‌دهنده شروع یک‌روند نزولی کوتاه‌مدت باشد.

وضعیت شاخص‌های تکنیکالی قیمت بیت کوین

بیت کوین باید از سقوط در سطح ۲۴,۶۵۴ دلار جلوگیری کند تا سطح مقاومتی ۲۴,۸۵۷ دلار را هدف قرار دهد. در صورت افزایش بیشتر، قیمت بیت کوین احتمالاً دومین سطح مقاومتی ۲۵ هزار دلار را آزمایش خواهد کرد. سومین سطح مقاومتی محدوده ۲۵,۵۱۰ دلار است. در صورت سقوط قیمت بیت کوین در سطح فعلی، اولین محدوده حمایتی سطح ۲۴,۴۲۹ دلار، دومین سطح حمایتی ۲۴,۲۲۶ دلار و حمایت بعدی در سطح ۲۳,۷۹۸ دلار خواهد بود.

تحلیل بیت‌کوین
قیمت بیت‌کوین در نمودار ۴ ساعته.

با نگاهی به اندیکاتورهای کمکی در نمودار ۴ ساعته یک سیگنال صعودی دریافت می‌کنیم. بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه معامله‌ می‎‌شود. همچنین متحرک نمایی ۵۰ روزه از متحرک نمایی ۱۰۰ بالاتر و متحرک نمایی ۱۰۰ روزه با اختلاف بالاتر از متحرک نمایی ۲۰۰ روزه قرار دارد که این امر سیگنال‌های صعودی در قیمت را تقویت می‌کند.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

حسین قطبی کارشناس ارشد ریاضیات مالیه که از اواخر ۱۳۹۵ به بعد مشغول به فعالیت در حوزه‌ی بازارهای مالی‌ است و تقریباً ۴ سال اخیر را به صورت مستمر و تخصصی در زمینه رمزارزها و بلاکچین فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *