معامله بیت کوین

محدوده مقاومتی مهم ؛ چگونه وارد معامله بیت کوین شویم

رهبر ارزهای دیجیتال، بیت کوین (BTC)، به‌تازگی وارد یک محدوده مقاومتی بسیار مهم بین 19,600 دلار و 19,750 دلار شده است. چنانچه بیت کوین از این محدوده یک شکست صعودی موفق داشته باشد، مقاومت بعدی پیش روی آن در ابتدا سطح 20,100 دلار و سپس 20,700 دلار خواهد بود.


علاوه‌بر این، شکست صعودی و موفق رمزارز برتر بازار از این محدوده موجب بازگشت قیمت به ارزش بازار (Market Cap) خود در میانگین متحرک 200 هفته‌ای (200W MA) می‌شود.


از این رو، هر سرمایه‌گذاری که به ‌فکر معامله بیت کوین در سطوح فعلی است، بهتر است موقعیت معاملاتی خود را نزدیک به 19,300 دلار باز کند؛ گرچه کمی بالاتر از این سطح قیمتی نیز برای معامله بیت کوین معقول خواهد بود.


قیمت بیت کوین هنگام نشر این خبر با رشد 2.28 درصدی نسبت به 24 ساعت اخیر در محدوده 19,617 دلار قرار گرفت و بر اساس آمار وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، ارزش بازار بیت کوین بالاتر از 376,300,000,000 دلار رسیده است.

نمودار 4 ساعته بیت کوین
نمودار 4 ساعته بیت کوین – TradingView

قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته خود یک حرکت صعودی را آغاز کرده و بالاتر از خطوط میانگین متحرک نمایی 9 و 20 روزه خود (9&20 EMA) قرار گرفته است. قیمت این دارایی با رسیدن به دومین انحراف باندهای بولینگر (Bollinger Bands) تا حدی با مقاومت روبرو شده است.

سرمایه‌گذاران جهت معامله بیت کوین باید توجه زیادی به این سطح باند بولینگر داشته باشند، چرا که در بازار فعلی این سطح نقطه ورودی کوتاه‌مدت برای فروشندگان بوده است. البته ناگفته نماند که نزدیک به 12 ساعت پیش، میانگین متحرک نمایی 9 روزه خط همتای 20 روزه خود را به‌سمت بالا قطع کرده که این مسئله نشانگر حرکات صعودی جدید برای بیت کوین است.

چنانچه قیمت بیت کوین کندل 4 ساعته خود را بالاتر از انحراف دوم باندهای بولینگر ببندد، سناریوی نزولی برای این دارایی اعتبار خود را از دست خواهد داد.

باند بولینگر چیست؟

باند بولینگر نوعی نمودار آماری و اندیکاتور تحلیل تکنیکال متشکل از نوسانات قیمت یک دارایی در طول زمان است که فرمول محسابه آن توسط جان بولینگر در دهه 80 میلادی معرفی شده است.

منبع: CoinEdition

به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *