تحلیل قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین در بحبوحه هشدارهای افزایش نرخ بهره

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، اخیراً هشدار داده که افزایش نرخ بهره ممکن است بیشتر از پیش‌بینی‌های قبلی ادامه داشته باشد و با توجه به این موضوع، سرمایه‌گزاران به‌شدت بر تحلیل قیمت بیت کوین و بررسی احتمال سقوط بازار متمرکز شده‌اند.

پادکست تحلیل قیمت بیت کوین


به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، بیت کوین در بحبوحه صحبت‌های جروم پاول، مواضع سخت‌گیرانه وی و ابهامات پیرامون بانک سیلورگیت (Silvergate)، موفق به حفظ قیمت نشد و در محدوده قرمز بازار در نزدیکی سطح 22,000 دلار قرار گرفت. به‌طور کلی، سیاست‌های فدرال رزرو و بحران بانک سیلورگیت عملکرد کل بازار ارزهای دیجیتال را تحت تاثیر منفی خود قرار داده‌اند.

مطالعه بیشتر: نرخ بهره فدرال رزرو و تاثیر آن بر ارزهای دیجیتال


جروم پاول اما در راستای رفع نگرانی سرمایه‌گذاران، روز چهارشنبه تاکید کرد که هنوز تصمیمی مبنی بر تسریع افزایش نرخ بهره گرفته نشده‌است و چنانچه مجموع داده‌های اقتصادی لزوم انجام این کار را نشان دهند، برای تسریع افزایش نرخ‌ها آمادگی لازم را دارند.


اکنون با توجه به موضع سخت‌گیرانه (Hawkish) فدرال رزرو، قیمت بیت کوین برای نخستین بار طی دو ماه اخیر در خطر کاهش به زیر سطح 20,000 دلار قرار گرفته‌است. در همین راستا، شاخص دلار آمریکا (DXY) نیز به سقف دو ماهه خود رسید که متعاقباً بر قیمت ارزهای دیجیتال اثر منفی می‌گذارد و کاهش تقاضا برای آن‌ها را در پی دارد.

مطالعه بیشتر: شاخص دلار در تریدینگ ویو و کاربرد آن


به این ترتیب، جامعه کریپتو در تحلیل قیمت بیت کوین باید نگاه دقیقی به تحولات ژئوپلیتیکی و داده‌های اقتصادی مهم در دنیا داشته باشند. به‌علاوه، بانک سیلورگیت که تا کنون یکی از حامیان قوی رمزارزها بوده است، از لحاظ عدم تطابق با قوانین فعلی دچار شایعاتی شده که منجر به نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد قطع همکاری این بانک با کمپانی‌های بیت کوین و رمزارزها شده‌است.

تحلیل قیمت بیت کوین از لحاظ تکنیکال

قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله در محدوده 21,700 دلار قرار دارد و طی 24 ساعت اخیر نزدیک به 22 میلیارد دلار حجم معاملات داشته‌است. قیمت رمزارز برتر بازار نسبت به 24 ساعت اخیر 1.50 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

تحلیل قیمت بیت کوین 01


تحلیل قیمت بیت کوین از لحاظ تکنیکال نشان می‌دهد این رمزارز یک حمایت در سطح 21,550 دلار دارد که شکست آن می‌تواند منجر به یک جهش صعودی برای ارز BTC شود.


قیمت بیت کوین در مسیر صعودی خود اولین مقاومت را در سطح 22,000 دلار دارد که شکست صعودی از این سطح، می‌تواند رشد قیمت تا سطوح 22,500 دلار و 22,850 دلار را در پی داشته باشد. در آن روی سکه، شکست نزولی از مقاومت 21,550 دلاری، ممکن است باعث افزایش فشار فروش و کاهش قیمت بیت کوین تا 20,550 دلار شود.

با توجه به روند نزولی بازار کریپتو، پیش‌بینی شما از آینده پادشاه ارزهای دیجیتال چیست؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب_مسئولیت
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *