تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین و بررسی روند قیمت امروز، 10 اسفند

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، بیت کوین در ماه فوریه با اندکی افزایش یعنی چیزی حدود 0.9 درصد، ماه را با قیمت 23,200 دلار به پایان رساند. مارس شروع موج خرید در بازار است و قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله با 2.11 درصد افزایش به 23,799 هزار دلار رسیده‌است.

پادکست تحلیل بیت کوین

در ادامه چارت ماهانه روند قیمت بیت کوین را مشاهده می‌کنید:

چارت ماهانه روند قیمت بیت کوین

حرکت قوی رشد در ژانویه و تجدید اوج‌های محلی در فوریه نشان می‌دهد که گاوها بازار را در اختیار دارند. در عین حال، نمودارهای تکنیکال در بازه زمانی هفتگی نشان می‌دهد که تنها افزایش قیمت به بالای سطح 25 هزار دلار دیدگاه‌های صعودی را در بازار تقویت می‌کند. از طرفی، همبستگی ارزهای دیجیتال با بازار سهام ایالات‌متحده و رویدادهای اقتصاد کلان ضعیف شده‌است که در روند حرکت ثابت فعلی بیت کوین، این موضوع یک سیگنال صعودی ارائه می‌دهد.

همانطور که اشاره شد، بیت کوین (BTC) به عنوان بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان، توانست برخی از ضررهای اخیر خود را جبران کند و به ارزشی بالاتر از سطح 23,500 دلار برسد زیرا در سال جاری بازار ارزهای دیجیتال توانست ماه را با وضعیت مثبتی آغاز کرد. این روند افزایشی به برنامه ابوظبی برای ایجاد یک منطقه آزاد برای صنعت کریپتو نسبت داده شد که مالیات صفر و ۱۰۰ درصد مالکیت خارجی را به شرکت‌های دارایی‌های دیجیتال و مجازی ارائه خواهد داد.

علاوه بر این، بازار جهانی ابوظبی (ADGM) به عنوان مرکز مالی بین‌المللی در پایتخت امارات متحده عربی، چارچوب قانونی جدیدی را برای دارایی‌های دیجیتال معرفی کرده‌است. این شامل ایجاد یک سندباکس نظارتی است تا این امکان را برای توسعه‌دهندگان دارایی‌های دیجیتال فراهم کند که محصولات و خدمات خود را در یک محیط امن ارائه کنند.

علاوه بر این، فرانسه به منظور مقابله با پولشویی (AML)، تمایل خود را برای اجرای سختگیرانه مقررات صدور مجوز برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال نشان داده‌است. این نیز عامل مثبت مهمی در کاهش ضرر و جبران مقداری از ضررها در صنعت ارزهای دیجیتال در نظر گرفته شد.

در این راستا، مجلس ملی فرانسه اخیرا لایحه‌ای را با هدف اعمال مقررات سخت‌گیرانه‌تر صدور مجوز برای کسب‌وکارهای جدید ارزهای دیجیتال به منظور همسویی با مقررات اتحادیه اروپا (EU) تصویب کرده‌است.

این اقدام نشان‌دهنده تعهد فرانسه به مبارزه با جرایم مالی و محافظت از شهروندانش در برابر فعالیت‌های غیرقانونی است. فرانسه با الزام شرکت‌های ارزهای دیجیتال به الزامات AML/KYC، پیامی واضح ارائه می‌کند که جرایم مالی را جدی می‌گیرد و اقداماتی را برای جلوگیری از آن انجام می‌دهد.

شایان ذکر است که این پیشنهاد با 109 رای موافق یا 60.5 درصد در مقایسه با 71 رای منفی معادل 39.5 درصد، به تصویب رسید. این مصوبه پس از تصویب در سنای فرانسه، اکنون به «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری این کشور ارائه می‌شود و وی 15 روز فرصت دارد تا آن را امضا یا به مجلس تقدیم کند.

جالب است که ببینیم این مقررات جدید چگونه اجرا می‌شود و چگونه بر بازار ارزهای دیجیتال فرانسه تاثیر می‌گذارد. پس از اجرای این قانون احتمالا برخی از شرکت‌ها باید برای پیروی از مقررات جدید تلاش کنند و برخی دیگر آن را فرصتی برای نشان دادن تعهد خود به شفافیت و شیوه‌های تجاری اخلاقی تلقی کنند.

از سوی دیگر، احتمال افزایش نرخ بهره و سرکوب احتمالی دولت آمریکا در صنعت ارزهای دیجیتال می‌تواند دید سرمایه‌گذاران را در هفته‌های آینده نسبت به بازار ارزهای دیجیتال منفی کند. علاوه بر این، وضعیت فعلی بازار ارزهای دیجیتال و نگرانی‌های نظارتی باعث شده که ویزا و مسترکارت برنامه‌های ارزهای دیجیتال خود را به تعویق بیاندازند. این اخبار ممکن است هر حرکت صعودی بالقوه قیمت بیت‌کوین را محدود کند.

قیمت بیت کوین در حال حاضر 23,756دلار است و حجم معاملات 24 ساعته آن 24,442 میلیارد دلار است. بیت کوین در 24 ساعت گذشته حدود 1.70 درصد افزایش یافته‌است.

بیت کوین در نمودار 4 ساعته، در شکستن سطح مقاومت اصلی 23,750 دلار با مشکل مواجه شد. عبور و حفظ قیمت‌ بالاتر از این سطح منجر به اصلاح نزولی شد که می‌تواند قیمت بیت کوین را به سمت سطح حمایت 22,800 دلاری سوق دهد. اگر این سطح حمایت حفظ نشود، حوزه بعدی حمایت می‌تواند حدود 22,150 دلار باشد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

اگرچه جفت بیت‌کوین/دلار در حال حاضر در منطقه اشباع فروش است؛ اما در صورت تداوم شرایط فروش بیش از حد ممکن است که بیت کوین از سطح مقاومت 23,500 دلار عبور کند و به طور بالقوه به قیمت 24,250 دلار برسد.

با توجه به اینکه روند کنونی بیت کوین صعودی است، به نظر شما پادشاه بازار ارزهای دیجیتال چه زمانی به سطح 24 هزار دلار خواهد رسید؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او ام پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

من مریم سیدان، کار خودم را از سال 92 به عنوان خبرنگار اقتصادی شروع کردم و الان محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *