تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین و بررسی روند قیمت؛ امروز 25 اسفند

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، قیمت بیت کوین روز گذشته 1.67 درصد پایین آمد و بخشی از رشد 2.28 درصدی روز سه‌شنبه خود را اصلاح کرد. در نهایت، بیت کوین در انتهای روز به سطح 24,321 دلار رسید و به 4 روز رشد متوالی خود پایان داد.

پادکست تحلیل بیت کوین


در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل بیت کوین امروز را ملاحظه کنید:

تحلیل بیت کوین 02
نمودار 1 روزه قیمت بیت کوین – TradingView


بازارهای مالی جهان روز چهارشنبه و در پی بازگشت توجهات به شرایط بد بانک‌های بزرگ تحت فشار قرار گرفتند و تمرکز سرمایه‌گذاران از بانک‌های آمریکایی برداشته و به بانک کردیت سوییس (Credit Suisse) جلب شد. بانک ملی عربستان صعودی که بزرگ‌ترین سهام‌دار بانک کردیت سوییس است، اعلام کرد همکاری تجاری خود با این بانک را قطع می‌کند و در پی این انتشار خبر، ارزش سهام این بانک به یک کف تاریخی جدید به بزرگی 24.24 درصد ریزش داشت.


این اخبار، بازارهای سهام در ایالات متحده و اروپا را وارد محدوده قرمز کرد و متعاقباً بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال نیز با چالش‌هایی روبه‌رو شدند. ناگفته نماند کردیت سوییس اعلام کرده که در صورت نیاز، اقدام به تامین نقدینگی خواهد کرد که این مسئله کمی از فشارها بر بازارهای مالی را کاهش داد.


اما انتشار شاخص‌های اقتصادی آمریکا انتظارات در مورد کاهش سیاست‌های سخت‌گیرانه فدرال رزرو را کمرنگ کرد. شاخص‌های خرده‌فروشی و کلی‌فروشی آمریکا عملکرد قابل توجهی را به‌ثبت نرساندند و شاخص بهای تولیدکننده (PPI) نیز نسبت به پیش‌بینی‌ها کاهش داشت. به این ترتیب، اکنون پیش‌بینی کارشناسان در مورد نرخ بهره فدرال رزرو، افزایش 0.25 درصدی برای ماه مارس (اسفند-فروردین) است.

تحلیل بیت کوین 01
عملکرد شاخص نزدک در مقایسه با قیمت بیت کوین – TradingView


شاخص مرکب نزدک (Nasdaq Composite Index) اما در روز چهارشنبه با 0.05 درصد رشد همراه بود، در حالی که شاخص‌های داو جونز (Dow Jones) و اس‌اند‌پی 500 (S&P 500) به‌ترتیب 0.87 درصد و 0.70 درصد کاهش را تجربه کردند.


در حال حاضر، شاخص‌های اقتصادی آمریکا در بعد از ظهر امروز، مدعیان بیکاری و مدیران خرید فدرال رزرو فیلادلفیا در بخش صنعت و همچنین اخبار پیرامون بانک‌ها از اهمیت زیادی برخوردار هستند و انتشار عوامل منفی در این موارد متعاقباً بر بیت کوین ارزهای دیجیتال تاثیر منفی خواهد گذاشت.

تحلیل بیت کوین با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل بیت کوین در وب‌سایت تحلیلی-خبری اف اکس امپایر (FXEmpire)، قیمت بیت کوین امروز 0.16 درصد کاهش داشته و به 24,282 دلار رسیده است. رمزارز برتر بازار پیش از رسیدن به کف 24,246 دلاری، در ابتدای روز تا سقف 24,376 دلار رشد داشت.

تحلیل بیت کوین 03
نمودار 1 ساعته قیمت بیت کوین – TradingView


بیت کوین جهت رسیدن به اولین مقاومت مهم (R1) در سطح 25,120 دلار و سقف 25,324 دلاری روز چهارشنبه، باید از نقطه پیوت (Pivot) در 24,525 دلار عبور کند. بازگشت قیمت بیت کوین به مرز 25,000 دلار سیگنالی صعودی برای قیمت به‌شمار می‌آید که جهت تداوم یک رالی صعودی، حمایت اخبار پیرامون بازار و شاخص‌های اقتصادی ضروری است.


در صورتی که بیت کوین موفق به ادامه مسیر صعودی خود شود، احتمالاً تا دومین مقاومت مهم (R2) در سطح 25,918 دلار رشد داشته باشد. سومین مقاومت جدی (R3) بیت کوین در سطح 27,311 دلار وجود دارد.

تحلیل قیمت بیت کوین در سناریوی نزولی

چنانچه قیمت بیت کوین نتواند از نقطه پیوت عبور کند، نخستین سطح حمایتی مهم (S1) در 23,727 دلار هدف احتمالی قیمت خواهد بود. BTC جهت مقابله با فروش دسته‌جمعی فعالان بازار باید سطح 23,000 دلار را حفظ کند که در این مسئله، حمایت مهم دوم (R2) یعنی 23,132 دلار می‌تواند مانع از این اتفاق شود. سومین سطح حمایتی مهم (S3) بیت کوین در 21,739 دلار قرار دارد.

تحلیل بیت کوین 04
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین – TradingView


بررسی میانگین متحرک‌های نمایی (EMAs) و نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین، سیگنال‌هایی صعودی را برای این رمزارز به‌تصویر کشیده‌اند. قیمت بیت کوین هم‌اکنون بالاتر از میانگین متحرک نمایی 50 روزه (50D EMA) در 22,960 دلار قرار دارد. این اندیکاتور از همتای 100 روزه (100D EMA) خود به‌سمت بالا فاصله گرفته و میانگین متحرک نمایی 100 روزه نیز به همین ترتیب در حال دورشدن از میانگین متحرک نمایی 200 روزه (200D EMA) است که مجموعاً برای قیمت رمزارز BTC عواملی صعودی محسوب می‌شوند.


در صورتی که بیت کوین سطح میانگین متحرک نمایی 50 روزه در 22,960 دلار را حفظ کند، می‌تواند برای تشکیل شکست صعودی از نخستین مقاومت مهم (R1) یعنی 25,120 دلار حمایت داشته باشد و مقاومت مهم دوم (R2) خود در سطح 25,918 دلار و سپس 26,000 دلار را هدف قرار دهد. اما کاهش قیمت از حمایت اول (S1) در 23,727 دلار می‌تواند منجر به ادامه حرکت نزولی ابتدا تا حمایت مهم دوم (S2) در سطح 23,132 دلار و سپس میانگین متحرک نمایی 50 روزه در 22,960 دلار شود. ادامه کاهش‌ها از میانگین متحرک نمایی 50 روزه برای قیمت بیت کوین یک سیگنال نزولی خواهد بود.


با توجه به سناریو‌های فوق، به نظر شما قیمت بیت کوین روند خود را به چه صورت ادامه خواهد داد؟


شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب_مسئولیت
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *