پروژه کاردانو

پروژه کاردانو برتر از اتریوم و دیگر آلت کوین ها

پلتفرم تحلیلی-آماری سنتیمنت (Santiment) طی یکی از گزارش‌های پایان سال 2022 خود فاش کرد که پروژه کاردانو (Cardano / ADA) طبق یکی از معیارهای مهم از دیگر بلاک چین‌ها عملکرد بسیار بهتری داشته است.


سنتیمنت اظهار کرد پروژه کاردانو در سال 2022 بالاترین سطح فعالیت توسعه دهندگان در اکوسیستم رمزارزها را به خود اختصاص داده است و از این حیث، بالاتر از اتریوم و چندین بلاکچین دیگر قرار گرفته است.


طبق آمار موجود در پلتفرم تخصصی توسعه نرم‌افزار گیت‌هاب (Github)، پروژه کاردانو با ثبت 2,434 کامیت (Commit) بالاتر از پولکادات (Polkadot / DOT)، رتبه دوم بلاک چین‌های برتر از این لحاظ، قرار گرفته است.

فعالیت توسعه دهندگان در پروژه کاردانو
سطح فعالیت توسعه دهندگان در بلاک چین‌ها – Santiment

بر اساس این گزارش، بلاک چین‌های پولکادات و کازموس (Cosmos / ATOM) به‌ترتیب با ثبت 2,065 و 1,622 کامیت در پلتفرم گیت‌هاب در رتبه‌های دوم و سوم از لحاظ سطح فعالیت توسعه دهندگان قرار گرفته‌اند. در این بین، بلاک چین اتریوم با ثبت 1,485 کامیت در رتبه چهارم و پروتکل مقیاس‌بندی پالیگان (Polygon / MATIC) در رتبه دهم با 526 کامیت قرار دارند.


سنتیمنت رتبه‌بندی بلاک چین‌ها به رهبری پروژه کاردانو را به این ترتیب منتشر کرد:

  1. ADA (کاردانو)
  2. DOT (پولکادات)
  3. ATOM (کازموس)
  4. ETH (اتریوم)
  5. ICP (اینترنت کامپیوتر)
  6. EGLD (اِلراند)
  7. FLOW (فلو)
  8. OP (آپتیمیزِم)
  9. APT (اپتوس)
  10. MATIC (پالیگان)

همچنین پلتفرم سنتیمنت نوشت که سطح بالای فعالیت توسعه دهندگان در یک پروژه ارز دیجیتال عاملی مثبت و صعودی برای آن بلاک چین محسوب می‌شود که به معنی ارائه ویژگی‌های جدید و یا اطمینان توسعه دهندگان از موفقیت پروژه است.


سنتیمنت در رابطه با بلاک چین سولانا نیز از تداوم فعالیت‌ها در این شبکه گفت که البته در سال 2022 کاهش داشته است؛ اما همچنان از لحاظ فعالیت توسعه دهندگان از سطح بالایی برخوردار است.

مطالب بیشتر: قیمت بیت کوین
مطالب بیشتر: آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال
مطالب بیشتر: کیف پول ارز دیجیتال چیست

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و سه سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *