تحلیل کاردانو

تحلیل کاردانو و بررسی روند قیمت، امروز 14 اسفند

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، قیمت کاردانو (ADA) در روز شنبه 1.75 درصد پایین آمد و در پی یک کاهش 2.28 درصدی در روز جمعه، این روز را در سطح 0.337 دلار به پایان رساند.

پادکست تحلیل کاردانو 14 اسفند

در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل کاردانو امروز را ملاحظه کنید:

تحلیل کاردانو 01
نمودار قیمت 1 روزه کاردانو – TradingView

کاردانو روز شنبه را با یک حرکت صعودی آغاز کرد و توانست پیش از بازگشت به‌ پایین، سقف 0.347 دلاری را ببیند. این رمزارز با رسیدن به اولین سطح مقاومتی مهم (R1) در 0.356 دلار، تا کف 0.331 دلاری کاهش داشت. البته، کاردانو با فاصله‌گرفتن از اولین حمایت مهم خود (S1) در 0.326 دلار، موفق شد تا پایان روز در سطح 0.337 دلار یک حمایت را تشکیل دهد.


گزارش هفتگی توسعه شبکه کاردانو در روز جمعه، سرمایه‌گذاران این رمزارز را ناامید کرد. این شبکه در هفته‌ای که گذشت، شاهد ایجاد پروژه‌ای جدید نبوده که ممکن است این عدم فعالیت از سوی توسعه‌دهندگان به‌دلیل افزایش سخت‌گیری‌های نهادهای نظارتی و قانونی باشد. به این ترتیب، شمار پروژه‌های جدید در هفته‌های آتی نمای واضح‌تری از این شرایط را نشان خواهد داد.


همچنین، در راستای راه‌اندازی استیبل کوین USDA توسط کمپانی ایمورگو (EMURGO)، رویکرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در برابر استیبل کوین‌ها حائز اهمیت خواهد بود. کمپانی ایمورگو قرار بود در سه ماهه ابتدایی سال 2023 استیبل کوین USDA را در شبکه کاردانو راه‌اندازی کند. عدم به‌روزرسانی خبری در این مورد و نزدیک‌شدن به روزهای پایانی سه ماهه اول سال، می‌تواند بر تمایلات خریداران اثر منفی بگذارد.


از دیگر عوامل منفی در کل بازار ارزهای دیجیتال می‌توان به توقف فعالیت شبکه پرداخت رمزارز بانک سیلورگیت (Silvergate) در واکنش به قطع فعالیت با چندین صرافی ارز دیجیتال معتبر جهانی نظیر کوین‌بیس (Coinbase) و Crypto.com اشاره کرد.

تحلیل کاردانو با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل کاردانو در وب‌سایت تحلیلی-خبری اف اکس امپایر (FXEmpire)، رمزارز ADA در روز جاری با ثبت 0.8 درصد رشد به سطح 0.340 دلار رسید. کاردانو پیش از رسیدن به سقف روزانه در 0.343 دلار، ابتدا تا کف 0.335 دلاری کاهش یافت. این رمزارز جهت هدف‌گرفتن اولین مقاومت مهم خود (R1) در 0.346 دلار و سقف روز شنبه در 0.347 دلار، باید از نقطه پیوت (Pivot) در سطح 0.338 دلار فاصله بگیرد.

تحلیل کاردانو 02
نمودار قیمت 1 ساعته کاردانو – TradingView

بازگشت قیمت کاردانو به سطح 0.345 دلار می‌تواند یک حرکت صعودی برای این رمزارز در پی داشته باشد، اما به‌روزرسانی‌های این شبکه و عملکرد کل بازار ارزهای دیجیتال برای حمایت از این حرکت ضروری است. کاردانو در صورت تشکیل یک شکست صعودی، احتمالاً دومین مقاومت مهم (R2) در 0.354 دلار و سپس مقاومت 0.360 دلاری را تست کند. سومین سطح مقاومتی مهم (R3) برای کاردانو در 0.370 دلار وجود دارد.

تحلیل قیمت کاردانو در سناریوی نزولی

سناریو نزولی برای کاردانو در صورت نزول قیمت هنگام رسیدن به نقطه پیوت در 0.338 دلار اتفاق خواهد افتاد که ممکن است کاهش تا اولین حمایت مهم (S1) در 0.330 دلار را در پی داشته باشد. اما جهت جلوگیری از یک فروش کلی در بازار، قیمت کاردانو نباید پایین‌تر از سطح 0.320 دلار برسد. دومین حمایت مهم (S2) کاردانو در 0.322 دلار می‌تواند مانع از این اتفاق شود. سومین سطح حمایتی مهم (S3) برای این رمزارز نیز در سطح 0.306 دلار قرار دارد.

تحلیل کاردانو 03
نمودار قیمت 4 ساعته کاردانو – TradingView

بررسی میانگین متحرک‌های نمایی (EMAs) در نمودار قیمت 4 ساعته کاردانو، سیگنال‌هایی نزولی را نشان می‌دهند. قیمت این رمزارز هنگام نشر این تحلیل پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی 50 روزه (50D EMA) در سطح 0.355 دلار قرار دارد.

میانگین متحرک نمایی 50 روزه نسبت به میانگین متحرک نمایی 100 روزه (100D EMA) عقب‌نشینی کرده و همین اتفاق بین میانگین متحرک نمایی 100 روزه با همتای 200 روزه آن (200D EMA) افتاده است که مجموعاً سیگنال‌های نزولی را برای قیمت نشان می‌دهند.


عبور از اولین مقاومت مهم (R1) در 0.346 دلار می‌تواند ادامه حرکت به‌سمت مقاومت مهم دوم (R2) در 0.354 دلار و سپس میانگین متحرک نمایی 50 روزه در 0.355 دلار را در پی داشته باشد. اما عدم موفقیت ADA در عبور از میانگین متحرک نمایی 50 روزه (0.355 دلار) بازگشت به سطوح مهم حمایتی را در دستور کار قرار می‌دهد. در هر صورت، شکست صعودی از میانگین متحرک نمایی 50 روزه به‌منزله یک سیگنال صعودی برای کاردانو تلقی می‌شود.


با توجه به سناریو‌های فوق، به نظر شما قیمت کاردانو روند خود را به چه صورت ادامه خواهد داد؟


شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب_مسئولیت
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *