نهنگ های کاردانو

تراکنش‌های نهنگ‌ های کاردانو به بالاترین حد خود در 4 ماه اخیر رسید

حجم تراکنش‌های نهنگ‌ های کاردانو در روزهای اخیر و پس از رسیدن قیمت این رمزارز به کف 0.40 دلاری، به بالاترین میزان خود در 4 ماه اخیر رسید. به نظر می‌رسد که در آستانه راه‌اندازی هاردفورک (Hard Fork) پیش روی کاردانو و متعاقباً بهبود عملکرد شبکه آن، نهنگ‌ها مشغول «خرید در کف» رمزارز ADA شده‌اند.


طبق آمار پلتفرم تحلیل‌گر داده‌های درون‌شبکه‌ای سنتیمنت (Santiment)، تراکنش‌های نهنگ‌ های کاردانو (تراکنش‌هایی که ارزش آن‌ها بیش از 100,000 دلار است) پس از ادامه روند نزولی برای این رمزارز به رقم 1,085 تراکنش در اوایل ماه جاری رسید که بیشترین میزان آن از ژانویه 2022 (دی 1400) را نشان می‌دهد.

حجم تراکنش‌های نهنگ های کاردانو
میزان تراکنش‌های نهنگ های کاردانو در چهار ماه اخیر

همان‌طور که سنتیمنت اشاره کرد، این حجم از تراکنش‌ها عموماً برای رمزارز تغییرات قیمتی را در پی دارند و از آمار و قیمت فعلی 0.582 دلاری ADA پیدا است که نهنگ‌ها در کف قیمتی این رمزارز به فعالیت پرداخته‌اند.

اما افزایش حجم تراکنش‌های نهنگ‌ های کاردانو از پنج هفته پیش شروع شد که در پی یک فروش کلی پس از 7 ماه و ریزش قیمت ADA در بازار بود. لازم به ذکر است ظاهراً سرمایه‌گذاران ADA در این بازار خرسی دارایی‌های خود را نگه داشته‌اند.

داده‌های تاریخچه قیمت صرافی کوین‌بیس (Coinbase) نشان می‌دهند که مدت زمان حفظ ADA به‌طور میانگین معمولاً 121 روز است که یعنی کاربران ADA در این پلتفرم پیش از فروش یا انتقال دارایی خود، تقریباً 4 ماه آن را در کیف پول خود نگه می‌دارند.


طبق آمار این صرافی رمزارز، زمان نگهداری (Hold) طولانی‌ نشانه یک روند انباشت برای آن ارز است و مدت زمان کوتاه نگهداری، افزایش فعالیت پیرامون آن را نشان می‌دهد.


بر اساس گزارش نشریه خبری کریپتوگلوب (CryptoGlobe)، حتی با کاهش فعالیت‌ها در بلاک چین، تعداد آدرس‌های کاردانو از ماه آوریل (فروردین-اردیبهشت) تا کنون به سقف تاریخی خود و 5.2 میلیون آدرس رسیده است.


طبق آخرین داده‌های متعلق به ADA از پلتفرم آماری کریپتوکامپر (CryptoCompare)، تعداد آدرس‌های آن در ماه گذشته با افزایش 2.99 درصدی به 5.2 میلیون رسید که بخشی از آن مربوط به افزایش تعداد هولدرهای آن از 529,000 به 679,000 نفر در ماه آوریل و همچنین، افزایش هولدرهای کوتاه‌مدت آن از 3.84 میلیون به 4.14 میلیون بوده است.


این انباشت پیش از اجرای هاردفورک وسیل (Vasil) صورت گرفته که قرار است در ماه ژوئن (خرداد-تیر) راه‌اندازی شود. طبق گفته‌های مدیرعامل کاردانو، چارلز هاسکینسون، این هاردفورک بهبودهای چشم‌گیری در عملکرد شبکه رقم خواهد زد.

منبع: CryptoGlobe

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *