بازارهای ارز دیجیتال در پی رسیدن حجم معاملات به دومین سطح نسبت به کمترین حد خود در سال میلادی جاری، طی هفته گذشته شاهد خروج سرمایه به‌صورت جزئی بودند که نشان می‌دهد سطح تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران سازمانی در روزهای پایانی تابستان کاهش پیدا کرده است.


به گزارش پلتفرم آماری کوین‌شِرز (CoinShares) در روز دوشنبه، کاهش حجم معاملات و میزان خروج سرمایه از محصولات سرمایه‌گذاری کریپتویی در هفته گذشته 8.7 میلیون دلار برآورد شده است.

محصولات سرمایه‌گذاری بیت کوین (BTC) برای سومین هفته متوالی در مجموع شاهد خروج سرمایه به میزان 15.3 میلیون دلار از بازار خود بوده‌اند. حجم سرمایه‌گذاری‌های مستقیم در رمزارز سولانا (SOL) نیز کاهشی به میزان 1.4 میلیون دلار داشت.


اما سرمایه‌گذاری در اتریوم (ETH) و محصولات متشکل از چند دارایی، طی دو هفته اخیر با رشدی به میزان 2.9 و 2.7 میلیون دلار همراه بوده‌اند.


به‌طور کل، حجم هفتگی ورود سرمایه به محصولات سرمایه‌گذاری کریپتویی 1 میلیارد دلار برآورد شده که با توجه به میانگین سالانه آن 55 درصد کاهش داشته است.


کوین‌شِرز عنوان کرد اکثریت این تمایلات منفی و کاهش حجم معاملات پیرامون بیت کوین رقم خورده است که در هفته گذشته پس از عدم موفقیت در عبور از مرز 25,000 دلار، وارد یک روند نزولی شد. قیمت بیت کوین در حال حاضر نزدیک به 21,200 دلار و پایین‌تر از قیمت تحقق‌یافته (Realized Price) خود، یا همان میانگین قیمت خرید بیت کوین‌های در گردش بازار، قرار گرفته است.


اما همبستگی قوی رمزارزها با سهام در بازارهای سنتی، این دارایی‌ها را با نزدیک شدن به همایش سالیانه فدارل رزرو در منطقه جکسون هول (Jackson Hole Summit) ایالت وایومینگ، در معرض نوسانات احتمالی قرار داد.

معامله‌گران قراردادهای اختیار (آپشن / Option) شاید جایی برای نگرانی نداشته باشند، اما سخنرانی روز جمعه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در این همایش ممکن است سطح انتظارات در مورد سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه‌تر برای فصل پاییز را افزایش دهد.


بر اساس گزارش پلتفرم آرکِین ریسِرچ (Arcane Research)، سازمان‌های بزرگ در پی فشارهای فروش در بازار، 5.5 میلیارد دلار بیت کوین را بین ماه‌های می و جولای (اردیبهشت و تیر) از بازار خارج کرده‌اند.

به‌نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران سازمانی با توجه به شرایط نه‌چندان خوب اقتصادی در سطح کلان و ابهامات پیرامون قانون‌گذاری‌ها بر بازار رمزارزها و همچنین به‌دلیل نوسانات فعلی بازار، فعالیت خود را کاهش داده‌اند.

معامله آپشن یا اختیار چیست؟

آپشن (Options) در بازار سهام یا رمزارزها به قراردادی گفته می‌شود که به شما حق خرید یا فروش یک دارایی را در یک قیمت و همچنین یک تاریخ و زمان مشخص را می‌دهد.

منبع: CoinTelegraph

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و سه سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *