تحلیل اتریوم

تحلیل اتریوم و بررسی روند قیمت؛ امروز 23 اسفند

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، قیمت اتریوم از ابتدای هفته تاکنون بیش از 15 درصد رشد داشته و موفق به شکست مقاومت 1,650 دلاری شد و اکنون، احتمال دارد تا محدوده حمایتی 1,625 دلار اصلاح داشته باشد.

پادکست تحلیل اتریوم


در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل اتریوم امروز را ملاحظه کنید:

تحلیل اتریوم 02
نمودار 1 روزه قیمت اتریوم – TradingView


قیمت اتریوم طی یک حرکت صعودی قابل توجه از محدوده مقاومتی 1,500 دلار عبور کرد. این رمزارز در پشت سر گذاشتن مقاومت 1,600 دلاری و میانگین متحرک ساده 100 ساعته (100h SMA)، شاهد افزایش مومنتوم (قدرت حرکت / Momentum) بود.

تحلیل اتریوم با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل اتریوم در وب‌سایت تحلیلی-خبری NewsBTC، قیمت ارز دیجیتال اتریوم در مسیر صعودی حتی از محدوده مقاومتی 1,680 دلار نیز عبور و ناحیه 1,700 دلار را آزمایش کرد. اتریوم در سطح 1,701 دلار یک سقف قیمتی تشکیل داد و هم‌اکنون مشغول تثبیت (Consolidating) رشدهای خود است. به‌علاوه، رمزارز ETH در نمودار 1 ساعته یک الگوی شکست صعودی کوتاه‌مدت را نزدیک به مقاومت 1,700 دلاری ایجاد کرده است.

تحلیل اتریوم 01
نمودار 1 ساعته قیمت اتریوم – TradingView


اتریوم در حال حاضر بالاتر از میانگین متحرک ساده 100 ساعته و سطح 1,620 دلار در بازارها معامله می‌شود. این رمزارز مشغول تثبیت رشدها است و بالاتر از سطح بازگشتی فیبوناچی 23.6 درصدی معامله می‌شود و در یک محدوده معاملاتی با کف 1,371 دلار و سقف 1,701 دلار قرار گرفته است.


اتریوم در مسیر صعودی خود نزدیک به ناحیه 1,700 دلار با مقاومت روبه‌رو می‌شود و نخستین مقاومت جدی خود را در محدوده 1,740 دلار دارد. سطح مقاومتی مهم بعدی برای اتریوم 1,765 دلار است. چنانچه ETH کندل قیمت را بالاتر از ناحیه 1,765 دلار ببندد، می‌تواند یک حرکت صعودی جدید را آغاز کند. به این ترتیب، قیمت اتریوم این پتانسیل را خواهد داشت که تا مقاومت 1,850 دلار رشد داشته باشد و در صورت تداوم روند، می‌تواند مسیر صعودی را تا 2,000 دلار پیش ببرد.

تحلیل قیمت اتریوم در سناریوی نزولی

سناریوی نزولی اتریوم در صورتی اجرا می‌شود که در عبور از مقاومت 1,700 دلاری موفق ظاهر نشود. این مسئله، قیمت ETH را دچار اصلاح نزولی خواهد کرد و اولین حمایت برای قیمت در این مسیر، سطح 1,680 دلار خواهد بود.


سطح حمایتی مهم بعدی اتریوم نزدیک به محدوده 1,625 دلار است. شکست نزولی از این سطح ممکن است منجر به کاهش قیمت ETH تا 1,535 دلار شود. این قیمت در نزدیکی سطح بازگشتی فیبوناچی 50 درصدی قرار دارد و ادامه کاهش‌ها از این سطح، احتمال بازگشت تا 1,500 دلار را بالا می‌برد.


در رابطه با اندیکاتورهای تکنیکال اتریوم در نمودار 1 ساعته می‌توان به شاخص مکدی (MACD) اشاره کرد که در محدوده صعودی شاهد کاهش مومنتوم بوده و شاخص قدرت نسبی (RSI) این رمزارز که بالاتر از 60 قرار گرفته است.


با توجه به سناریو‌های فوق، به نظر شما قیمت اتریوم روند خود را به چه صورت ادامه خواهد داد؟


شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب_مسئولیت
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *