نهنگ های رمزارز اتریوم

نهنگ های رمزارز اتریوم مشغول فروش اما جایی برای نگرانی نیست

بر اساس آخرین آمار از پلتفرم سنتیمنت (Santiment)، نهنگ های رمزارز اتریوم به‌صورت فعالانه مشغول فروش دارایی‌های خود هستند و طی 5 هفته اخیر، حجم فروش اتریوم آن‌ها به 4.2 میلیارد دلار رسیده است. این سطح از فشار فروش احتمالاً دلیل کاهش 25 درصدی قیمت اتریوم در اواسط ماه سپتامبر (اواخر شهریور) است.


بر اساس تحرکات قیمت این دارایی پیش از اصلاح 25 درصدی، نهنگ های رمزارز اتریوم دلیل اصلی نحوه عملکرد آن در بازار بوده‌اند. با توجه به روند صعودی قیمت این رمزارز در ماه‌های گذشته، فعالیت این دسته از سرمایه‌گذاران نشان‌دهنده عملکرد اتریوم در روزهای آتی آن بوده است؛ این در حالی است که همین گروه از سرمایه‌گذاران به‌جای فروش اتریوم، مشغول انباشت آن بوده‌اند.

نمودار توزیع اتریوم بین نهنگ‌ها
نمودار توزیع اتریوم بین نهنگ‌ها – Santiment

بر اساس آمار سنتیمنت در مورد موجودی نهنگ های رمزارز اتریوم یعنی سرمایه‌گذارانی که در کیف پول‌های خود بین 100 تا 1 میلیون واحد اتریوم دارند، این افراد در ماه آگوست تا اوایل سپتامبر (اواسط مرداد تا میانه شهریور ماه) بیشتر از انباشت اقدام به‌فروش این رمزارز کرده‌اند.

جوانب مثبت فعالیت نهنگ های رمزارز اتریوم

از جایی که هم‌اکنون موجودی نهنگ‌ها و کوسه‌های اتریوم کمتر از زمانی است که اتریوم در محدوده 1400 دلار معامله می‌شد و همچنین به‌دلیل تمایل این سرمایه‌گذاران در بازخرید رمزارزهای فروخته‌شده خود، به احتمال فراوان این افراد مجدداً با فعالیت خود قیمت اتریوم را به سطوح بالاتر آن هدایت خواهند کرد.


یکی دیگر از عوامل مثبت در این‌جا افزایش سطح ضد تورمی بودن (Deflationary) این دارایی است؛ پس از ارتقای مرج (Ethereum Merge) این ویژگی برای اتریوم تا حد زیادی تقویت شد و این بلاک چین به یک شبکه ضد تورمی تبدیل شد.


با این‌که برای آغاز یک بازار گاوی طولانی‌مدت کمی دیر شده باشد، نرخ بالای توکن‌سوزی (Burn) و کاهش صدور رمزارز و همچنین افزایش کاربردها و کسب درآمد در شبکه، تنها عواملی هستند که در افزایش قیمت اتریوم تاثیر می‌گذارند.

نهنگ ارز دیجیتال چیست؟

نهنگ در دنیای رمزارزها به مالک کیف پولی گفته می‌شود که در مقایسه با سرمایه‌گذاران خُرد، حجم بسیار زیادی از یک رمزارز را دارد؛ به‌طوری که تراکنش‌های آن در قیمت دارایی تاثیر می‌گذارد.

منبع: U.Today

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و سه سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *