راهنمای کامل کسب درآمد از بیت کوین

ارزهای دیجیتال نزدیک به سه سال است که همواره جزء داغ‌ترین موضوعات در اقتصاد دنیا بوده‌است. اگر به روند تغییرات تکنولوژی در حداقل 20 سال اخیر دقت کنید، متوجه خواهید شد که دنیا در یک مسیر نسبتا تصاعدی به سمت دیجیتالی شدن در حال حرکت است. چشم‌انداز ارزهای دیجیتال نیز این است تا در جهان دیجیتالی، امور مالی را به صورت غیرمتمرکز پیاده‌سازی کنند.

عموما افراد تصور می‌کنند که خرید و فروش ارزهای دیجیتال، تنها راه کسب درآمد از بازار کریپتوکارنسی است. اما این تصور کاملا نادرست بوده و این تنها یکی از استراتژی‌های محبوب بین افراد در درآمدزایی از این بازار است. در ادامه به بررسی 5 روشی که از طریق آن می‌توانید با استفاده از ارزهای دیجیتال، منبع درآمد جدیدی برای خود ایجاد کنید می‌پردازیم.

بیت کوین چیست؟

آشنایی با بیت کوین

قبل از آشنایی با روش های کسب درآمد از بیت کوین، بهتر است ماهیت این دارایی دیجیتال را بهتر بشناسیم. بیت کوین نوعی از دارایی های دیجیتالی است که به شکل رمزنگاری شده بر شبکه بلاکچین ایجاد شده و به عنوان ابزاری برای پرداخت استفاده می‌شود.

منظور از رمزنگاری شده این است که هیچ سرور مرکزی مثل بانک یا سایر نهادهای مالی اطلاعات مربوط به تراکنش‌ها را نگهداری نمی‌کنند. بلکه تمامی تراکنش‌های ارز دیجیتال در بلوک های شبکه بلکچین ثبت و ذخیره می‌شوند و به هیچ عنوان قابل دسترسی، تغییر و هک نیستند.

کسب درآمد از بیت کوین

خرید و نگهداری بیت کوین، ترید بیت کوین در بازه‌های زمانی روزانه یا ساعتی، ماین یا استخراج بیت کوین، استیک بیت کوین و تولید محتوا در ارتباط با بیت کوین همگی از روش‌های کسب درآمد از بیت کوین هستند که افراد می‌توانند متناسب با توانایی های خود، یک یا چندین مورد را برای کسب درآمد از بیت کوین انتخاب کنند. در ادامه به توضیح هریک می‌پردازیم.

خرید و نگهداری بیت کوین ( هولد کردن)

کسب درآمد از بیت کوین

یکی از مرسوم‌ترین روش‌های کسب درآمد از بیت کوین این است که آن را به عنوان یک کالای ارزشمند و کم یاب ببینیم. تعداد کل بیت کوین های موجود 21 میلیون واحد است که تمامی آن‌ها تا سال 2140 میلادی استخراج خواهندشد. طبق اصل عرضه و تقاضا، محدودیت در تعداد یک کالا باعث کم یابی آن شده و کم یابی برابر است با ارزشمندی!

اگر اخبار مربوط به افراد ثروتمند جهان را دنبال کنید، بخشی از ثروت آن‌ها عموما به بازار سهام مربوط است. حالا روزی را تصور کنید که هر یک از این افراد خواستار این باشند که بخشی از ثروت خود را به چندین واحد بیت کوین اختصاص دهند! بنابراین این محدودیت در تعداد بیت کوین، آن را به کالایی ارزشمند که ارزش سرمایه گذاری دارد، تبدیل می‌کند.

هر واحد بیت کوین در سال 2018 قیمتی برابر با چهارهزار دلار داشت و در سال 2021، قیمت آن به چهل هزار دلار رسید! به این استراتژی درآمدزایی اصطلاحا هولد کردن نیز گفته می‌شود.


اگر میخواهید شما هم بخشی از سبد سرمایه گذاری خود را به این دارایی اختصاص دهید، می‌توانید در یک صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنید و با رعایت اصل مدیریت سرمایه، اقدام به خرید بیت کوین کنید و آن را طی یک بازه زمانی بلندمدت و نگهداری کنید تا در جهان دیجیتالی پیش‌رو، شما هم هولدر و مالک این پول دیجیتالی باشید!

او ام پی فینکس، یکی از برترین پلتفرم های معاملاتی ارزهای دیجیتال در ایران است که بستری امن برای خرید و فروش و نگهداری ارزهای دیجیتال برای کاربران فراهم کرده‌است. او ام پی فینکس هم‌چنین دارایی‌های کاربران را در کیف پول‌های سرد نگهداری می‌کند. بنابراین هیچ احتمالی در خصوص هک شدن صرافی، دارایی‌های کاربران را مورد تهدید قرار نمی دهد.

شما می‌توانید با ثبت نام در او ام پی فینکس، به راحتی و در کمتر از چند دقیقه به خرید بیت کوین بپردازید.

ترید بیت کوین

خرید و فروش بیت کوین
یکی دیگر از روش‌هایی که طرفداران و فعالان بسیار زیادی در بازار کریپتوکارنسی دارد، خرید و فروش بیت کوین در بازه‌های زمانی کوتاه مدت است؛ از تایم فریم ماهانه، هفتگی و روزانه تا تیم فریم یک دقیقه!

در این استراتژی شما می‌توانید از نوسان‌های روزانه این ارز دیجیتال کسب درآمد کنید. به این ترتیب که در سطوح حمایت وارد معاملات خرید شده و در سطوح مقاومتی از معاملات خرید خود خارج شوید. برای خرید و فروش روزانه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیز می‌بایست از یک پلتفرم معاملاتی استفاده کنید.

حتما توجه داشته باشید که ترید روزانه رمزارزها نیازمند دانش و تخصص نسبتا بالایی در علم تحلیل تکنیکال، فاندامنتال و آنچین می‌باشد. بنابراین لازم است تا قبل از ورود به هر موقعیت معاملاتی در یک ارز دیجیتال ، داده‌های قیمتی، بنیادی و درون شبکه مربوط به آن را به صورت کامل بررسی کنید.

او ام پی فینکس، نخستین پلتفرم معاملات ارز دیجیتال با قابلیت حساب دمو در ایران است. در حساب دمو (آزمایشی) شما می‌توانید با سرمایه فرضی 100 میلیون تومان و تمامی امکانات بازار واقعی، به ترید ارزهای دیجیتال بپردازید و علم و تجربه خود را در حیطه معامله‌گری افزایش دهید.

استخراج بیت کوین ( ماینینگ)

استخراج بیت کوین

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال بیت کوین، استخراج این ارز دیجیتال است. ماینرها یا همان دستگاه‌های استخراج کننده بیت کوین، در ازای تایید تراکنش‌ها و تامین امنیت شبکه پاداشی در قالب بیت کوین دریافت می‌کنند. دارندگان ماینرها نیز می‌توانند بیت کوین های دریافتی را هولد کرده و یا در بازه های زمانی کوتاه مدت به فروش برسانند.

ماینینگ بیت کوین تخصص چندانی نیاز نداشته اما هزینه اولیه نسبتا بالایی دارد و باید حتما به صورت قانونی انجام شود. اگر زمان و یا تخصص کافی برای ترید بیت کوین را ندارید، می‌توانید استخراج بیت کوین را انتخاب کنید.

خرید و فروش دستگاه‌‌های ماینینگ و ارائه خدمات مربوط به واردات و راه‌اندازی این دستگاه‌ها نیز می‌تواند روشی دیگر برای کسب درآمد از حوزه ماینینگ بیت کوین باشد.

استیک بیت کوین (Staking)

استیکینگ بیت کوین

حساب‌های سپرده‌گذاری بلندمدت بانکی را در نظر بگیرید. مکانیسم این نوع سرمایه‌گذاری در بانک این است که افراد مبلغ مشخصی را نزد بانک می‌گذارند، حق برداشت آن را در یک بازه تعیین شده ندارند و بانک در ازای این سپرده‌گذاری به آن‌ها سود ماهانه می‌دهد.

اصطلاح استیکینگ ارز دیجیتال، دقیقا مفهومی مشابه با سپرده‌گذاری بلندمدت پول در بانک دارد. با این تفاوت که این بار افراد می‌بایست ارز دیجیتال خود را در کیف پول‌هایی که امکان استیکینگ را ارائه می‌دهند، نگهداری کنند. استیکینگ بیت کوین نیز یکی از روش‌های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال است.

استیکینگ ارز دیجیتال در کیف پول‌ها انجام می‌شود. به این معنا که شما بیت کوین را خریداری کرده، در کیف پول‌های استیکینگ بیت کوین آن را نگهداری می‌کنید و در ازای سپرده‌گذاری بیت کوین خود در آن کیف پول، پاداشی در قالب بیت کوین دریافت می‌کنید.

تفاوت هولد کردن و استیک کردن بیت کوین در این است که در استیکینگ، دارایی‌های شما در کیف پول قفل می‌شود و تا مدت زمان مشخصی حق برداشت آن را ندارید و در ازای این سپرده‌گذاری پاداش دریافت می‌کنید. در هولد کردن اما دارایی‌های شما در کنترل خود شماست. سود شما از نگهداری بیت کوین هم تنها در افزایش قیمت بیت کوین است و پاداشی بابت نگهداری آن به شما تعلق نمی‌گیرد.

  • ممکن است این سوال برایتان ایجاد شود که استیکینگ با چه هدفی انجام می‌شود ؟

    همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم، تایید تراکنش‌ها در بلاکچین بر عهده هیچ نهاد مرکزی نبوده و توسط خود اعضای شبکه که ماینرها هستند انجام می‌شود. ماینرها با ایجاد بلاک‌های جدید، ذخیره اطلاعات تراکنش‌ها در این بلاک‌ها و تامین امنیت شبکه، پاداشی در قالب بیت کوین دریافت می‌کنند.

    اما تامین امنیت شبکه توسط ماینرها به علت هزینه‌های بالای برق و تجهیزات، ممکن است چندان صرفه اقتصادی نداشته باشد. استیک بیت کوین در واقع روشی جایگزین برای تامین امنیت شبکه با هزینه‌های بسیار پایین‌تر است. به این ترتیب که شما با خرید بیت کوین و استیک آن در کیف پول‌ها، به یک نود در شبکه تبدیل می‌شوید.

تولید محتوا در ارتباط با بیت کوین و ارزهای دیجیتال

تولید محتوا کریپتوکارنسی
اگر علم و تخصص کافی در مورد ارزهای دیجیتال و بلاکچین دارید و نسبت به تمامی پروژه‌های جدید رمزارزی و رویدادهای تازه بازار کریپتوکارنسی همیشه آپدیت هستید، می‌توانید به تولید محتوا در حوزه کریپتوکارنسی بپردازید و از آموزش، تحلیل و مشاوره در این حیطه کسب درآمد کنید.

سوالات متداول پیرامون درآمدزایی از بیت کوین

روش‌های ممکن برای کسب درآمد از بیت کوین کدامند؟

شما می‌توانید بر حسب توانمندی‌های علمی و مالی خود از پنج روش هولد کردن، ترید، ماینینگ، استیکینگ و تولید محتوا در حوزه بیت کوین و ارزهای دیجیتال به درآمدزایی بپردازید.

آسان ترین راه برای کسب درآمد از بیت کوین کدام است؟

خرید و نگهداری بلندمدت بیت کوین ساده‌ترین روش برای کسب سود از بیت کوین است.

ماینینگ و استیکینگ چه تفاوت و شباهت‌ هایی دارند؟

ماینینگ و استخراج بیت کوین هردو روش هایی برای تامین امنیت شبکه هستند که در آن کاربران به عنوان نود در شبکه شناخته می‌شوند و می‌توانند در ازای تایید تراکنش‌ها و ایجاد بلوک‌های جدید، پاداشی در قالب بیت کوین دریافت کنند.

استیکینگ نسبت به ماینینگ بسیار کم هزینه‌تر می‌باشد و شما می‌بایست ابتدا بیت کوین خریداری کرده و سپس در کیف پول‌های مربوط به استیکنگ، آن‌ها را سپرده‌گذاری کنید.

برای کسب درآمد از بیت کوین از کجا شروع کنیم؟

برای خرید،هولد و یا ترید روزانه بیت کوین می‌بایست از طریق یک صرافی ارز دیجیتال اقدام به ثبت نام و خرید بیت کوین کنید. اگر تازه‌کار هستید و یا اگر ارزهای دیجیتال را به صورت کاملا حرفه‌ای دنبال می‌کنید، صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، نخستین پلتفرم ایرانی با قابلیت دمو، کاملا برای شما مناسب است.

جمع‌بندی

جهان همواره در مسیر دستیابی به جدیدترین شکل تکنولوژی و دیجیتالی شدن در حرکت است. بیت کوین نیز جدیدترین شکل دارایی در دنیای اقتصاد است و انجام امور مالی در دنیای دیجیتالی پیش‌رو را محقق می‌کند. بنابراین چه خوب است تا ما هم از همین حالا به روش‌های گوناگون به آموزش بلاکچین و ارزهای دیجیتال و کسب درآمد از بپردازیم و در سود حاصل از توسعه دنیای دیجیتالی پیش‌رو، سهمی داشته باشیم!

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.