کاهش 95 درصدی سرمایه گذاری نهادی در رمز ارز!

کاهش 95 درصدی سرمایه گذاری نهادی در رمز ارز!

سرمایه گذاری نهادی در ارز دیجیتال در سال 2022 با 95 درصد کاهش به 433 میلیون دلار رسید. طبق گزارش‌های کوین شیرز (CoinShares) این کمترین میزان سپرده سالانه است که از سال 2018 مشاهده شده است. طبق این گزارش، میزان سپرده سالانه نسبت به سال 2021 حدود 95 درصد کاهش داشته است.

جیمز باترفیل (James Butterfill)، رئیس تحقیقات کوین شیرز در این گزارش نوشته است:  «در چند سال اخیر شاهد گسترش جریان رمزارز در بازار بوده‌ایم که در سال 2022 به کمترین حد خود پس از سال 2018، در حدود 433 میلیون دلار رسید.»

در سال 2018 سرمایه گذاری نهادی در ارز دیجیتال به 233 میلیون دلار کاهش پیدا کرد. علاوه بر این، سال گذشته هم برای بازار رمزارز سال بسیار سختی بود. بر اساس گزارش کوین گکو، ارزش بازار جهانی کریپتو در آغاز سال 2022، حدود 2/3 تریلیون دلار بود و ارزش آن تا پایان سال به 829 دلار کاهش پیدا کرد.

صندوق کوین شیرز به طور دقیق محصولات یا ابزارهای معامله شده در صرافی‌های ارز دیجیتال را مورد بررسی قرار می‌دهد. این شامل وجوهی مانند صندوق سرمایه گذاری بیت کوین گری اسکیل (Grayscale) یا سایر دارایی‌های دیجیتالی در صندوق‌های قابل معامله می‌شود.

این صندوق‌ها روش محبوبی برای مشارکت سرمایه گذاران نهادی در بازار ارز دیجیتال هستند، به خصوص برای سرمایه گذارانی که با نگه‌داری مستقیم دارایی‌ها راحت نباشند.

بازار ارز دیجیتال هنوز هم خرسی است و طبق پیش بینی‌های برخی از تحلیلگران ممکن است تا پایان سال 2023 این روند همچنان ادامه داشته باشد. با این حال، هنوز مشخص نیست که شاهد کاهش بیشتر سرمایه گذاری در سال 2023 خواهیم بود یا نه؟ نظر شما چیست؟

3.7/5 - (3 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

یک نظر

  1. کامیار پاسخ

    ممنونم از مطالب مفیدتون
    بنظرتون در آینده میشه امیدوار بود به این نوع بازار مالی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *