تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین توسط معامله‌گر خوش‌سابقه

پس از هفت ماه فشار بر بازار و فروش‌های پی در پی، اکنون کارشناسان از تحلیل بیت کوین و بازار دریافتند که روند فعلی رمزارزها در آستانه چرخش قرار دارد.


اواخر دسامبر سال میلادی گذشته (اوایل دی 1400)، با ریزش بیت کوین زیر 50,000 دلار حس ورود به یک زمستان کریپتویی تمام دنیای رمزارزها را فرا گرفت. در ماه‌های اخیر و رسیدن به اوج در ریزش هفته گذشته، بازار پیوسته تحت فشار بوده و ارزش کل بازار رمزارزها به کمترین میزان خود در ده ماه اخیر رسید.


اما با وجود لیکویید شدن گسترده معاملات خصوصاً پس از ریزش هفته گذشته که نتیجه بدترشدن شرایط به واسطه سقوط برخی استیبل کوین‌ها بود، کارشناسان بازار با تحلیل بیت کوین پیش‌بینی کردند که زمستان کریپتویی احتمالاً به پایان رسیده باشد.


به گزارش یاهو، ایو لامورکس که به «نهنگ کانادایی» (Canadian Whale) نیز معروف است، اخیراً در صحبت‌های خود خواستار یک بازار گاوی بزرگ شد. طبق گفته‌های وی که مدیر کمپانی تجاری “Lamoureux & Co” نیز است، کاپیتولاسیون اخیر در بیت کوین و دیگر رمزارزها (فروش کلی از روی ترس و در محدوده ضرر) به اندازه‌ای کافی بود که اگر مشکلی به‌وجود نیاید، قیمت‌ها را به سمت سقف تاریخی خود هدایت کند.


او نوشت که تمایلات فعلی سرمایه‌گذاران رمزارزها به‌شدت منفی است و این مسئله همیشه در کف‌های قیمتی دیده می‌شود.
با نزدیک شدن به 70,000 دلار، این کارشناس در تحلیل بیت کوین پیش‌بینی کرد این رمزارز تا 20,000 دلار پایین خواهد آمد و راه را برای ایجاد حجم جدیدی از نقدینگی هموار می‌کند.

با این حال، وی اظهار داشت که با توجه به نرخ قیمتی که سرمایه‌گذاران بیت کوین خریدند و به‌ویژه عرضه محدود آن، قیمت این رمزارز به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.


هفته گذشته بود که قیمت بیت کوین با از دست دادن سطح مقاومتی چندساله 28,000 دلاری خود، نزدیک به 25,000 دلار رسید. لامورکس در صحبت‌های خود افزود که سقوط استیبل کوین UST و لونا (LUNA) ضربه نهایی را به بیت کوین وارد کرد و موجب ریزش بیشتر آن شد؛ این در حالی بود که پیش از این، رمزارز برتر بازار با یک فروش کلی مواجه شده بود.


وی در تحلیل بیت کوین و روند نزولی آن گفت که این رمزارز به‌جای گذارندن یک مرحله بزرگ ریزشی، آن را به دو بخش تقسیم کرد و شدت روند نزولی خود را در مقایسه با یک دارایی سنتی کاهش داد و به نظر می‌رسد از دید یک بازار نزولی، این روند به پایان رسیده باشد.


علی‌رغم فروش کلی رمزارزها و انعکاس آن در بازار سهام و همبستگی برخی شاخص‌های مهم با ارزهای دیجیتال، چندین عضو بازارهای سنتی نیز نشانه‌هایی از تغییر در بازار مشاهده کرده‌اند. بر اساس گفته‌های مایکل هارت‌نت، مدیر استراتژی شرکت بین‌المللی مریل لینچ (Merrill Lynch)، احتمال دارد بازار سهام آمریکا با یک جهش چشم‌گیر روبرو شود.


او با این که یک کف قطعی برای بازار مشخص نکرد، طی گزارشی بیان کرد که شاخص گاوی و خرسی اختصاصی بانک آمریکا (Bank of America Bull&Bear Indicator) به یک سطح خرید رسیده است که نشان از بازگشت قریب‌الوقوع قیمت‌ها دارد.


در تحلیل بیت کوین از دید تکنیکال، نمودار آن کماکان مشکوک به نظر می‌رسد و به واسطه پس‌لرزه‌های بعد از کنفرانس مطبوعاتی روز سه‌شنبه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، قیمت آن مجدداً پایین‌تر از 30,000 دلار رسید. در روند ریزشی، 28,000 دلار همچنان سطح حمایتی قوی برای بیت کوین محسوب می‌شود؛ اما اگر این سطح را پشت سر بگذارد به کف 26,000 دلاری اخیر خود می‌رسد که در صورت تداوم شرایط به‌راحتی ممکن است 25,000 دلار و بعد از آن 13,000 دلار را هم تجربه کند.


هم اکنون قیمت بیت کوین با 1,000 دلار کاهش نسبت به 24 ساعت اخیر در محدوده 28,860 دلار در بازارها معامله می‌شود.

منبع: Zycrypto

به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *