مایکل بری

مایکل بری تمام سرمایه خود را از بازارها خارج کرد

مایکل بری، قهرمان فیلم “Big Short” که در گذشته اصلاح اخیر بازار ارزهای دیجیتال را پیش‌بینی کرده بود، با نقد کردن 95 درصد از سبد سرمایه خود و نگه‌داشتن تنها یک دارایی، معتقد است بازارهای سنتی و دارایی‌های دیجیتال دوباره با سقوط مواجه خواهند شد.


مایکل بری به‌دلیل پیش‌بینی بحران مالی سال 2008 معروف شد و توانست ثروت زیادی از آن رویداد به‌دست آورد. اما بازار رمزارزها در آن زمان وجود نداشت و اکنون، این بازار اولین بحران و سقوط خود را تجربه می‌کند.


مایکل بری روز گذشته در حساب رسمی توییتر خود اعلام کرد از تمام موقعیت‌های معاملاتی خود خارج شده و تنها 3.3 میلیون دلار از سهام کمپانی GEO را حفظ کرده است.


GEO Group یک کمپانی C است که فعالیت آن در حوزه سرمایه‌گذاری در زندان‌های خصوصی و موسسات بخش سلامت روان است.


اکنون که بری تقریباً 100% از سبد سرمایه خود را نقد کرده است، شاید به جرأت بتوان گفت که این تحلیل‌گر تحولی را در آینده پیش روی بازارها پیش‌بینی کرده که در صورت تحقق، به‌طور حتم اکثریت بازار رمزارزها را نیز تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

در حال حاضر، بیت کوین و به‌طور کل بازار ارزهای دیجیتال عملکردی مشابه شاخص‌های اس‌اند‌پی 500 (S&P 500) و نزدک (Nasdaq) پیش گرفته‌اند.


هم‌اکنون، تنها دارایی باقیمانده در سبد سرمایه مایکل بری سهام کمپانی GEO به ارزش 3.3 میلیون دلار است.


وی در در ماه جولای (تیر ماه) اظهار کرد بازار خرسی تا نیمه راه خود آمده است و با اشاره به رشد 20 درصدی در اکثریت ارزهای دیجیتال، پیش‌بینی کرد یک ریزش دیگر هنوز در راه است.


چنانچه پیش‌بینی این تحلیل‌گر تحقق پیدا کند، در ماه پیش رو شاهد یک ریزش کلی در بازارهای سنتی و دیجیتال خواهیم بود. برخی سرمایه‌گذاران حوزه رمزارزها نیز با توجه به تناقص مسائل بنیادی با رشدهای اخیر ارزهای دیجیتال، یک اصلاح دیگر برای این بازار پیش‌بینی کرده‌اند.


قیمت بیت کوین هنگام نشر این خبر در محدوده 24,125 دلار قرار دارد و نسبت به 24 ساعت گذشته تغییر چندانی را تجربه نکرده است.

مایکل بری کیست و ارزش دارایی‌هایش چقدر است؟

مایکل جمیز بری یک سرمایه‌گذار و پزشک آمریکایی است که به‌دلیل پیش‌بینی بحران مالی سال 2008 شهرت پیدا کرد و سرمایه وی 300 میلیون دلار برآورد شده است.

منبع: U.Today

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد 1369 در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و سه سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم. از جایی که از کودکی شیفته کامپیوتر و تکنولوژی بودم، سعی کردم با یادگیری زبان انگلیسی و جست و جوی منابع مختلف نقطه کوری در رابطه با این حوزه نداشته باشم. شخصاً معتقدم که رمزارزها و بلاک چین، دقیقاً مثل اینترنت و گوشی‌های هوشمند، روزی بالاترین ارزش‌ها رو در دنیا پیدا می‌کنن!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.