مایکرواستراتژی

فروش 500 میلیون دلار سهام مایکرواستراتژی جهت خرید بیت کوین

مایکرواستراتژی، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار سازمانی بیت کوین (BTC)، بر اساس توافقات انجام‌شده در هیئت اعضا از فرم درخواست ثبت‌شده خود در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) رونمایی کرد که طبق آن، این کمپانی 500 میلیون دلار از سهام کلاس A خود را به‌فروش خواهد رساند.


مایکرواستراتژی توسط حامی بیت کوین و کمک بنیان‌گذار خود، مایکل سیلور، طی چند سال موفق به انباشت 129,699 واحد بیت کوین شد که مجموع ارزش آن‌ها 3.977 میلیارد دلار برآورد شده است.

این کمپانی تولید‌کننده نرم‌افزارهای تجاری علی‌رغم ابهامات و شرایط سخت در بازارهای مالی، همچنان در مسیر اهداف خود مبنی بر خرید بیشتر بیت کوین از طریق فروش سهام شرکت قدم بر می‌دارد.


از جایی که ارزش ذخایر بیت کوین این کمپانی نزدیک به 2.8 میلیارد دلار رسیده، خرید در کف یکی از رویکردهای اصلی و ضروری در سیاست‌های مایکرواستراتژی است. طبق آمار پلتفرم بیت کوین تِرِژریز (Bitcoin Treasuries)، این کمپانی با سقوط بازارها در سال میلادی جاری نزدیک به 1 میلیارد دلار ضرر کرده است.


اما همزمان با این موضوع، داده‌های کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap) و تریدینگ‌ویو (TradingView) یک رشد 11 درصدی از قیمت بیت کوین را نشان دادند و قیمت این رمزارز در روز گذشته به 21,500 دلار رسید.


مایکرواستراتژی در بیانیه خود اظهار کرد این کمپانی قصد استفاده از بیت کوین‌های خود در معاملات و بازارهای فیوچرز (Futures) را نداشته و هدف آن‌ها صرفاً خرید و هولد کردن بیت کوین است. گرچه، در صورت نیاز کمپانی ممکن است بخشی از این دارایی‌ها به‌فروش برسد.

معاملات فیوچرز چیست؟

فیوچرز به بیان کوتاه، یک قرارداد بین دو طرف است که برای خرید یا فروش یک دارایی، مثلاً ارز دیجیتال، در یک قیمت و تاریخ مشخص صورت می‌گیرد.

منبع: CoinTelegraph

به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و سه سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *