مایکل سیلور کیست

مدیر عامل MicroStrategy می‌گوید بیت کوین می‌تواند در دهه آینده به 500 هزار دلار برسد.

او معتقد است ارزش بیت کوین طی 4 سال آینده مجددا به سقف قیمتی خود یعنی 69 هزار دلار خواهد رسید و در صورتی که ارزش بازار (مارکت کپ) بیت کوین با ارزش بازار (مارکت کپ) طلا مطابقت داشته باشد، احتمالا طی ده سال آینده شاهد بیت کوین 500 هزار دلاری خواهیم بود.

در طول سال ها، این کارآفرین 57 ساله خود را به عنوان یکی از بزرگ ترین حامیان بیت کوین و ارز دیجیتال معرفی کرده است. مایکرواستراتژی (MicroStrategy) بزرگترین هولدر بیت کوین (BTC) است و در اوایل این هفته، با خرید 301 بیت کوین دیگر، ذخیره کل بیت خود را به 130000 واحد BTC رساند.

بیت کوین 500 هزار دلاری در آینده‌ای نه چندان دور

مایکل سیلور در مصاحبه اخیر خود، پس از پیش بینی قیمت بیت کوین، پیرامون ارزش بازار (مارکت کپ) نیز بیاناتی داشت و مارکت کپ بیت کوین را به عنوان مهم‌ترین موضوع در مسیر رسیدن به بیت کوین 500 هزار دلاری عنوان کرد. چرا که در حال حاضر مهم‌ترین چالش در بازارهای مالی میان سرمایه‌گذاران، مقایسه ارزش بیت کوین و طلا در طول زمان است.

به نظر می رسد که این حامی بزرگ بیت کوین هیچ نگرانی از بابت زمستان جاری در بازار رمزارزها ندارد. علی‌رغم سقوط بازار در سال جاری، او معتقد است بیت کوین در چهار سال آینده مجددا به بالاترین قیمت خود یعنی 69000 دلار خواهد رسید.

در آخرین مصاحبه‌اش نیز پیش‌بینی کرد که اولین و برترین دارایی دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی در صورت مطابقت با ارزش بازار (مارکت کپ) طلا در دهه آینده می‌تواند در قیمت ۵۰۰ هزار دلار معامله شود.

به بیان دیگر در صورتی که ارزش بازار (مارکت کپ) بیت کوین با ارزش بازار (مارکت کپ) طلا مطابقت داشته باشد، احتمال دیدن بیت کوین 500 هزار دلاری قوی‌تر خواهد شد.

او در همین راستا گفت:

گام بعدی برای بیت کوین، جایگزینی آن با طلا به عنوان یک ابزار ذخیره ارزش به صورت غیر مستقل است.

در حال حاضر ارزش بازار (مارکت کپ) طلا برابر با 11 تریلیون دلار و ارزش بازار (مارکت کپ) بیت کوین برابر با 365 میلیارد دلار است.

با وجود اینکه هم اکنون این دو دارایی تفاوت قابل توجهی در ارزش بازار با یکدیگر دارند، مایکل سیلور تمایل و ترجیح خود را به ارزهای دیجیتال نشان داده‌است.

سیلور همچنین در سال گذشته و طی بیانات و مصاحبه‌های قبلی خود، بارها و بارها به مزایای بیت کوین نسبت به سایر دارایی‌ها اشاره کرده و آن را 50 برابر بهتر از سایر فلزات گرانبها می‌داند.

تابستان امسال، او این موضع حمایت از بیت کوین را دوچندان کرد و گفت:

” بدیهی است که بیت کوین از طلا و هر چیزی که طلا می خواهد باشد بهتر است”

بر خلاف افراد بسیاری که معتقدند قیمت بیت کوین به صفر خواهد رسید، سیلور پیش‌بینی کرد که در سال‌های آینده می‌توانیم شاهد بیت کوین 500 هزار دلاری باشیم. همچنین ارزش قیمتی بیت کوین می‌تواند تا یک میلیون دلار نیز افزایش یابد.

مایکرواستراتژی به خرید بیت کوین ادامه می‌دهد

بیت کوین 500 هزار دلاری

چند روز پیش و در تاریخ 20 سپتامبر 2022، این شرکت با خرید 301 واحد بیت کوین دیگر با میانگین قیمت 19850 دلار به ارزش 6 میلیون دلار، بار دیگر به ذخیره بیت کوین خود اضافه کرد. این شرکت و مدیرعاملان آن هم اکنون جزء نهنگ‌های بیت کوین محسوب می‌شوند!

علی رغم سقوط بازار و ریزش‌های سنگین بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، شرکت MicroStrategy در حال حاضر ضرر قابل توجهی را در سرمایه گذاری خود متحمل نشده است.

لازم به ذکر است که سهام این شرکت نیز در چند ماه گذشته روندی نزولی داشته است. در نوامبر 2021 و زمانی که بازار کریپتوکارنسی در اوج خود بود و قیمت بیت کوین به سقف قیمتی 69000 دلار رسیده بود، ارزش سهام مایکرواستراتژی به نماد MSTR به بیش از 800 دلار رسیده بود. اما سهام این شرکت هم اکنون با 75 درصد کاهش در محدوده قیمتی 200 دلار در حال معامله است.

بیشتر بخوانید: فروش ۵۰۰ میلیون دلار سهام مایکرواستراتژی جهت خرید بیت کوین

مایکرواستراتژی چیست؟

شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) یکی از برترین حامیان بیت کوین و ارزهای دیجیتال است که در زمینه هوش تجاری فعالیت می‌کند و دفتر مرکزی آن در ایالات ویرجینیا آمریکا واقع شده است.

منبع: cryptopotato.com

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

الهه برات‌زاده متولد ۱۳۷۶ در مشهد، فارغ التحصیل اقتصاد از دانشگاه فردوسی و سه ساله که در حیطه تحلیل، ترید و آموزش بازارهای مالی فعالیت می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *